Kim naprawdę jest Janusz Lewandowski? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.01.2016

Amber Gold i wszystkie inne głośne afery to przy tym nic

jest m.in. współtwórcą Programu Powszechnej Prywatyzacji. Programu, który według powszechnie dostępnych źródeł nazwany został „najdroższą porażką III RP”. Majątek obejmujący 512 przedsiębiorstw państwowych „stał się przedmiotem afer, korupcji i nielegalnych transakcji, na których wzbogacili się pseudobiznesmeni i politycy”.

lewandowski

Szanowni Czytelnicy być może jeszcze pamiętają obraz zagniewanego byłego komisarza Janusza Lewandowskiego, który na korytarzach instytucji europejskich pewnym głosem wygłasza całe tyrady na temat niegodziwości, jakich dopuszcza się polski rząd już nie tylko wobec Trybunału Konstytucyjnego, polskiej demokracji, polskiego społeczeństwa, przez dwadzieścia pięć lat w trudzie i znoju budującego wizerunek Polski sprawiedliwej, proeuropejskiej, demokratycznej, ale także, o zgrozo, całej wielkiej, rzekłbym – świętej Unii Europejskiej.

O tym, że zdaniem pana byłego komisarza Lewandowskiego takie naganne zachowania polskiego rządu wymagają napiętnowania, może nawet ukarania – nie trzeba chyba wspominać.

W związku z tym, że pan były komisarz był uprzejmy przypomnieć swój wizerunek przeciętnemu polskiemu obywatelowi, że media przedstawiają go jako „najwyższej klasy eksperta od ekonomii”, „ostoję cnót wszelakich” – pozwolę sobie uzupełnić ten obraz.

Otóż mi pan Janusz kojarzy się przede wszystkim jako jeden z twórców Narodowych Funduszy Inwestycyjnych i systemu Powszechnych Świadectw Udziałowych. Dziś nikt już na ten temat nie pisze, nikt na ten temat nie mówi. A szkoda. Bo znaczenie tych działań było po wielokroć większe niż zagrabianie majątku przez różne ambergoldy, bezpieczne kasy oszczędności czy inne takie tam.

Nie ulega wątpliwości, że suma wszystkich powszechnie znanych afer w tym , hazardowa, paliwowa, węglowa itp. w porównaniu z tym, co działo się w Polsce w następstwie tzw. powszechnej prywatyzacji, której polityczną twarzą był pan były   – jest praktycznie niczym. 

Przypomnijmy więc tylko w wielkim skrócie. Po zmianie systemu ponad pięćset najlepszych przedsiębiorstw w Polsce zostało „przydzielonych” do kilku specjalnie powołanych Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Te miały zarządzać powierzonym majątkiem nie tylko pomnażając go, ale także rozwijając, unowocześniając, pomagając zarządom tych przedsiębiorstw „znaleźć się” na trudnym, kapitalistycznym rynku, tak krajowym jak i zagranicznym.

Dziś, po mniej więcej dwudziestu latach, NFI już praktycznie nie istnieją. Dzięki doskonałej, twórczej działalności m. in. pana byłego komisarza spośród wspomnianych ponad pięciuset przedsiębiorstw nie wiem, czy pozostała setka.

Kolejnym niezwykłym wprost dziełem, w którego tworzeniu pan były komisarz podobno brał twórczy udział, były . Każdy dorosły obywatel za jedyne dwadzieścia złotych mógł sobie (jedno) takie kupić. Potem założyć rachunek inwestycyjny (kolejne paredzieścia złotych), świadectwa zamienić na akcje wspomnianych NFI i czekać do emerytury na zyski z inwestycji (podkreślam – w najlepsze polskie przedsiębiorstwa). Co ważne – rachunki inwestycyjne nigdy nie były prowadzone za darmo. Tak więc Kowalski dokładał jeszcze po kilkadziesiąt złotych rocznie na utrzymanie różnych, biur, domów maklerskich i innych podobnych tworów. Dziś wartość jego „majątku”, budowanego przez powojenne pokolenia, wyparowała jak kamfora.

Ważną rzeczą jest to, że w przypadku np. AMBER GOLD można mówić o konkretnych osobach, które czerpały zyski z tej aferowej sprawy, można próbować dociekać (nie ważne, z jakim skutkiem), kto z tymi osobami był związany, kto kogo osłaniał, chronił – i dlaczego. W przypadku NFI i PŚU mamy tylko sukcesy, które ludzi o kwalifikacjach (przyznaję, żeby wymyślić taki mechanizm, łeb trzeba mieć tęgi) pana byłego komisarza Janusza Lewandowskiego (ale nie tylko) wprowadziły na salony świata, nadały miano eksperta i dziś pozwalają oceniać to, co robi polski rząd.

Ja natomiast zamiast hymnu pochwalnego dedykuję panu byłemu komisarzowi Januszowi Lewandowskiemu, tak do poduszki, fragmenty wiersza Czesława Miłosza (nieco krótszy fragment pan były komisarz znaleźć może na tablicy jednego z większych polskich pomników. Warto czasem się pod ten pomnik przespacerować, choćby dla refleksji):

„Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, …

…Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić – narodzi się nowy. …

…Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta”.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 9.3/10 (wszystkich: 868)
Amber Gold i wszystkie inne głośne afery to przy tym nic, 9.3 out of 10 based on 868 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Xawery Lopiński

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 66 komentarzy
Napisano
 1. Kazimierz pisze:

  ~BoloiLolo : Amber Gold to inaczej mówiąc zaszyfrowany Instytut Upodlenia Narodu Polskiego w Majestacie Prawa oraz braku odpowiedzialności Konstytucyjnej za szkody wyrządzone przez Państwo Polskie w wyniku braku regulacji Prawa Euro Lex oraz regulacji prawnych w działaniu Podmiotów Gospodarczych z złamaniem Art. 77 konstytucji który jest w ścisłym związku z Art. 417 KC ,,,,a zważyć należy że na to wszystko patrzał Wielki Trybunał Dziadków ,, widział wszystko i nie reagował na to”” Wielkie Zło”” , natomiast Prezez Banku Polskiego ostrzegał Donalda Tuska o właściwościach parabanku ,,,ale co tam naród niech gniją , a nam wystarczą ośmiorniczki za pieniądze podatników ,,,nie dopisał również organ nadzorczy nad „”Domami Składowym””i to jest Ministerstwo Gospodarki Dz. Ust. Nr.114 poz.1191 a w szczególności art.16 par.5 który mówi że w razie konieczności a takowa zaistniała bezsprzecznie przy cofnięciu KONCESJI z rygorem natychmiastowym w dniu 22 czerwca 2010r. dla „”Domu Składowego Amber Gold”” należało to zwyczajowo ogłosić jak mówi ta ustawa , lub ogłosić lub Medialnie ze względu na obszar całej Polski,,, wówczas ludzie by nie inwestowali ,…Zaniedbano też Unijne Dyrektywy :::jest ich dziesięć a one żądają przejrzystości gospodarczej a z tym u nas Wielka Klapa. Piszę to jako osoba z statutem pokrzywdzenia daleka od spekulacji politycznych i partyjnych i nawet ślepiec dozna olśnienia że jest tu coś nie tak moje trzy pozwy w Sądach gdańskich odbiły się jak od ściany z „”Betonu Ciężkiego”” ja temu się nie dziwię bo jak podała Polska Telewizja około 5000 Podmiotów Gospodarczych zalega z podatkami w okolicach Gdańska , a to SKANDAL nie byłe jaki. Pracę rozpoczynałem 1967 roku zaraz po szkole i zawsze płaciłem podatki , i nieraz trzeba było skromniej żyć ale się płaciło i takiego draństwa nie było.Wolny rynek to nie wolna amerykanka aby ustawiać ustawy pod okręślone działania korupcjogenne upadlające Naród Polski

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +142 (oddano 160 głosów)
  • real pisze:

   Jak pomysle jakich ta glupia lajza szkod narobila krajowi, to mi sie cisnienie podnosi. Wyglad ma wyjatkowo nikczemny, jak przyslowiowa dupa zza krzaka ze smoczkiem wen wepchnietym. Minister przekszt. wlasnosciowych od 7 bolesci. BRZYYYDAAAL, po Transporcie morskim. Przykleilo sie g.wno do Polski jak do statku i krzyczy: plynieeemy. 🙂

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +40 (oddano 48 głosów)
   • Otto pisze:

    Jaki tam szkodnik, przecież w nagrodę za budowanie nowej POLSKI, Polacy wybrali go do parlamentu europejskiego.
    Rację ma Korwin mówiąc, że większości obywateli należy pozbawić praw wyborcze.

    VA:F [1.9.22_1171]
     Wynik: +30 (oddano 30 głosów)
    • Wybrali go tacy sami jak on czyli złodzieje naszego majątku

     VA:F [1.9.22_1171]
      Wynik: +20 (oddano 20 głosów)
    • Gostek2 pisze:

     Ja tego typka i pozostałych zdrajców nigdy nie wybierałem a Lewandowski,Balcerowicz,Tusk i pozostali zdrajcy i opluwacze naszej kochanej Polski nie ponieśli konsekwencji.PIS-ie czy chcecie by oni was zlikwidowali?Każdy widzi, co oni wyrabiają i w żywe oczy kłamią na cały świat i wmawiają światu brednie,niewyobrażalne brednie!

     VA:F [1.9.22_1171]
      Wynik: +3 (oddano 3 głosów)
  • Maria pisze:

   Cała prawda krzywda Narodu wola o pomstę do nieba

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +12 (oddano 16 głosów)
  • Janusz pisze:

   Miejmy nadzieję, że na podstawie nowego prawa, ten bydlak wyląduje w więzieniu za draństwa wobec Narodu polskiego !

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +10 (oddano 10 głosów)
  • Memiś pisze:

   I Ty taki mądrala dałeś się tak ławo podejść tym cwaniakom.Chyba zapomniałeś,że mieszkasz w Polsce,gdzie latarnie są wykorzystywane tylko do jednego celu.

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: -2 (oddano 2 głosów)
 2. O Aaron Langman IKONA PO Z GDAŃSKA , BYŁ 10 LAT ŚCIGANY LISTEM GOŃCZYM ZA PRZESTĘPSTWA GOSPODARCZE W TYM FALSZOWANIE DOKUMENTÓW! PRZESIEDZIAL W UE ( ZA NAMOWĄ PRZYJACÓŁ KRÓLIKA BAKSA) I PRZEDAWNIŁO SIĘ! JEST TERAZ NIBY WZOROWYM, NIEKARANYM OBYWATELEM !
  https://www.facebook.com/groups/glosujemyabypiswygralwybory/permalink/1026456594078844/?comment_id=1026701837387653 O LEWANDOWSKIM! <KLIKAJ 20X

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +101 (oddano 107 głosów)
  • Lipski marek pisze:

   Było powiedziane że : ” pierwszy milion trzeba ukraść „. I tak się kradło i rozkradło POLSKĘ i POLSKI NARÓD . Czy za taką namowę do przestępstwa nie PO-winno się ponieść należytej kary ?

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +109 (oddano 113 głosów)
   • Tak było mówione , a co najmniej jeden z kandydatów z Południowej Ameryki niejaki Stan Tymiński ( czy to prawdziwe nazwisko , wątpię) a więc kompan opryszków od wszelkich funduszy i giełd papierów powiedział . Z moich obserwacji 99% Polaków raczej zawsze liczyło na dorabianie sie uczciwymi metodami , więc ci co kradli dziś chodzą w aureoli chwały ekspertów ….od czego ? wiadomo okradania w majestacie prawa , pisanego pod ich zapotrzebowanie . Aby to prawo ochronić potrzebny im był spolegliwy Trybunał Konstytucyjny i nadal jest , więc klasyka powiedzenie „uderz w stół nożyce się odezwą ” ma dziś potwierdzenie w zachowaniu PO , PSL, Nowoczesnej , osób wywodzących się z tego 1% beneficjentów minionych 26 lat. Liczę że uczciwość nadal będzie w cenie , ale i na to że uczciwi będą popierać wszelkie działania naprawy tego stanu rzeczy. Ustrój plutokratyczny to nie demokracja. I od tej diagnozy trzeba zacząć,a złodziei wysłać tam gdzie ich miejsce, nie zważając na pohukiwania i pokrzykiwania na ulicy , czy mównicy sejmowej , jak i UE . Polska jest nasza i aby inni nas szanowali musimy dać sygnał że praca , uczciwość i honor nadal są w cenie , by nadal nie były te cechy narodu dewaluowane , jak jego gospodarka przez ludzi niegodnych miana Polaka .

    VA:F [1.9.22_1171]
     Wynik: +73 (oddano 85 głosów)
    • Ten post jest jak cała konstytucja – tylko zastosować to jest na 100% celnie określone polak ma być POLAKIEM A NIE ZŁODZIEJEM I WOLNYM PTAKIEM, trafniej nikt by nie określił. Pozdrawiam

     VA:F [1.9.22_1171]
      Wynik: +28 (oddano 32 głosów)
    • Żaden złodziej nie odpowie przed sądem. razem tworzą mafię ,która siedzi i dorabia się dalej. Mają tak duże pieniądze ,że nie boją się niczego. Obecny system to zakamuflowane niewolnictwo.Na niby wolność słowa itd. A naród ciemny i sterowany klanami i wspólną.

     VA:F [1.9.22_1171]
      Wynik: +37 (oddano 41 głosów)
    • „spolegliwy….czyli ten, na którym można ulegać” słownik języka polskiego
     nie wiem skąd wzięła się maniera zastępywania słowa „uległy” słowem „spolegliwy”

     VA:F [1.9.22_1171]
      Wynik: +6 (oddano 6 głosów)
    • zbyszek pisze:

     „spolegliwy….czyli ten, na którym można polegać” słownik języka polskiego
     nie wiem skąd wzięła się maniera zastępywania słowa „uległy” słowem „spolegliwy”

     VA:F [1.9.22_1171]
      Wynik: +2 (oddano 4 głosów)
   • Ryszard pisze:

    Lewandowski pod sąd!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
     Wynik: +73 (oddano 81 głosów)
 3. paweł pisze:

  Lewandowski to oszust jakich mało, coś w POdobie Sorosa, Kulczyka, Petru. W białeych rękawiczkach.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +118 (oddano 136 głosów)
 4. Jagoda pisze:

  Nie w obronie KOD-u ludzie powinni wyjsc naprzeciw ale w sprawie rozliczenia P.Lewandowskiego bo to on stoi na tej gorze korupcji.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +120 (oddano 132 głosów)
 5. Jerzy pisze:

  Mysmy emeryci budowali Polske powojenna a przyszli szubrawcy i złodzieje i nasz dorobek za bezcen wyprzedali dzisiaj nie ma dla nas na godziwe emerytury.Zlodzieje i UBko komuna smieja się , Maja bogactwo dzięki zdrajcom z od Bolka poczynając.To sa zbrodniarze Narodu ,nadszedł wreszcie czas by to bydlo rozliczyć ukryte w PO,PSL,SLD i Nowoczesnej PO(Balcerowicza)Polacy pracują za najniższe stawki bo tak zaplanowali zledzieje z poprzednich rzadow.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +136 (oddano 144 głosów)
 6. mania pisze:

  A ile jeszcze trzeba czasu żeby to wszystko pierdykneło ?

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +32 (oddano 36 głosów)
 7. Wrona pisze:

  Z tego co wiem to Amber Gold było sp. z o.o., czyli odpowiadało wobec klientów do wysokości wkładów, które podwyższono chyba do 50.000,- zł, a i to sfałszowano….czyli te miliony od klientów przepadły. Teoretycznie szefowie Amber Gold nie ponoszą za nic odpowiedzialności, no właściwie ponoszą odpowiedzialność do 50.000,- zł, a reszta to ryzyko ich klientów. A w ogóle to z podobnymi zabezpieczeniami, jakie miał Amber-Gold, spotkałam się raz w emisji chyba obligacji jakiejś firmy deweloperskiej, i nikt z tego nie robił problemu, ale nie wiem jak idzie sprawdzić te zabezpieczenia finansowe, ustanowione przez tę firmę. Generalnie to Pan WACEK nie powinien mieć pod sobą swojej firmy i firmy, która jest zabezpieczeniem jego działalności, to powinna prowadzić neutralna firma i każdy powinien mieć prawo sprawdzić te zabezpieczenia finansowe…Ale może jest takowa możliwość, a ja nie mam wiedzy na ten temat.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +21 (oddano 21 głosów)
 8. BoloiLolo pisze:

  Sektor prywatny niesamowicie się wzbogacił na upadłości Państwa Polskiego ,,nie ma warstwy średniej ino jest ta BIZNESOWA ,,,która skutecznie potrafi upodlić naród polski i nie dziwota że na wszystko brakuje nawet jest kłopot n wycisnąć 500 zł na dzieciaka,,,i brakuje wtedy na wszystko szpitale , szkoły żłobki oraz na inwestycje państwowe,,,a w Niemczech podatki płaci się za wszystko ,,,i na nic nie brakuje,,,,….?????

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +35 (oddano 39 głosów)
  • Zbigniew pisze:

   Lewandowski pamietasz kto wtedy rządził Polską.czy nie jak mówiono trzej bracia k a okretem flagowym była Polską miedz.bracia oczywiście z tylnego siedzenia.kopalnie w peru ktorej nie było.zaplata stanislawowi t za dostep do teczek. Skleroza czy lubimy jak robia z nas debili.

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +5 (oddano 11 głosów)
 9. Jerzy pisze:

  I co dalej?
  Proponuje protest o rozliczenie złodziei i wszelkich przekrętów popełnionych na naszej Ojczyźnie.
  Banda Lewandowskich , Balcerowiczów musi ponieść konsekwencje prawne ale w tempie Dzierżyńskiego.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +83 (oddano 91 głosów)
 10. ja pisze:

  Nic konkretnego żadnego przykładu .

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -11 (oddano 15 głosów)
 11. Sayr pisze:

  Janusz Lewandowski wg. znalezionych danych w sieci to żyd o danych Aaron Langman

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +37 (oddano 49 głosów)
 12. ewa pisze:

  Nie cierpię tego gościa- po 20 zł sprzedawał NFI a my jak głupcy staliśmy w banku w kolejce, bo prywatyzacja i gówno z tego mamy- wszystko rozkradli dla siebie.Precz z tym cwaniakiem, powinien siedzieć do śmierci.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +71 (oddano 77 głosów)
 13. Imię... pisze:

  Z mordy widać od razu że to jakiś kręt!!!!!!!!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +43 (oddano 45 głosów)
 14. Wiesława pisze:

  Proszę nie piszcie takich artykułów – o tych szubrawcach i zdrajcach,bo skacze mi ciśnienie! Natomiast chętnie przeczytam który z tych łobuzów już siedzi,któremu zabrano cały zagrabiony majątek a którego nawiedził piątkowy „samobójca”/bez procesu i bez problemu/.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +67 (oddano 67 głosów)
 15. Zygmunt Jan Prusiński pisze:

  Syn stalinowca o nazwisku Lebenstein. Wysłany po wojnie przez samego wodza by nam Polakom Raj komunistyczny budował między innymi. Zmienił nazwisko na Lewandowski – żyd z Rosji. Pozostawił dwóch synów, nieszczęsnego Janusza i Wojciecha…

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +36 (oddano 36 głosów)
 16. A gdzie do cholery są historycy!?

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +25 (oddano 25 głosów)
 17. PPP pisze:

  Z tego artykułu nic nie wynika. PPP tworzyło również kilka innych rządów. Program miał na celu zdobycie gotówki na rozwój inwestycji. Okazało się, iż zarządy bardziej dbały o swoje pensje niż o inwestycje. Nadzór ki kontrola więc leżały. Ale to nie wina wyłącznie ministerstwa. Autor tęskni za okresem pełnej kontroli państwa nad gospodarką. Tylko z tej kontroli nic nie wyszło. Artykuł nierzetelny , mało profesjonalny.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -11 (oddano 21 głosów)
 18. adam pisze:

  Już po gębie widać że to łajdak,fałszywiec!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +21 (oddano 21 głosów)
 19. adam pisze:

  Już po gębie widać że to łajdak,fałszywiec!!!
  sprzedał za złotówkę większość zakładów

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +16 (oddano 16 głosów)
 20. Zbigniew pisze:

  Nie może być dobrze w tym kraju gdy kontrole przeprowadzaja koledzy partyjni. Niewazne jakiej obcji mozna brać pelnymi graściami.gdyby spoleczenstwo moglo odwoływać posłów nie sejm koleżeński.kto jest ich pracodawcą czy nie podatnik

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +11 (oddano 11 głosów)
 21. Zbigniew pisze:

  Nie trzeba zmieniać konstytucji tylko ustalić kto jest pracodawca tych którzy rządzą inaczej zginiemy.R ozkradna Polskę do końca
  Po trzydziestu latach dobry pomysł stworzyc kapitał. Nie ma co juz sprzedać. Nie ma co kraść.Trzeba wspomóc rządzących. Kiedy przestaniemy wierzyć w bajki

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +10 (oddano 10 głosów)
 22. Andy pisze:

  Stryczek

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +8 (oddano 8 głosów)
 23. Jaś pisze:

  Niemcy z RAF wzięli sprawy w swoje ręce i po prostu zabili odpowiednika Lewandowskiego u siebie.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +12 (oddano 12 głosów)
 24. Qbańczyk pisze:

  Lewandowski to współbrat Salomona Morela takiego nadzorcy co w obozie w Świętochowicach po wojnie własnoręcznie pałką zakatował na śmierć 1500 Polaków , w tym małe dzieci, ten pałką nie mordował ale swoimi działaniami przyczynił się do złodziejskiej prywatyzacji przedsiębiorstw; miał zarzuty prokuratorskie ale swoi go wybronili. Targowica to nikt inny jak przechrzty z PO, Nowoczesnej i innych pokomunistycznych partii

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +18 (oddano 18 głosów)
 25. Miks76 pisze:

  Dupogłów z wąsami….

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +8 (oddano 8 głosów)
  • Jerry pisze:

   Skoro już wiemy,jakich spustoszeń ten tasiemiec pospolity dokonał,to co stoi na przeszkodzie,żeby go zapuszkować?

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +13 (oddano 13 głosów)
   • Tom pisze:

    List gończy działa i w brukseli

    VA:F [1.9.22_1171]
     Wynik: +3 (oddano 3 głosów)
   • kubalupa22@spoko.pldzisdek22 pisze:

    ŻEBY LEWANDOWSKI I JEMU PODOBNI ZOSTALI OSĄDŻENI, TRZEBA WYMIENIĆ SĘDZIÓW I PROKURATOROW

    VA:F [1.9.22_1171]
     Wynik: +14 (oddano 14 głosów)
 26. rarek pisze:

  Jak myślicie, za co Buzek, Lewandowski, i cała reszta menażerii dostali synektury w UE? Właśnie – za sprzedanie polskiego przemysłu za złotówkę, zniszczenie konkurencji dla zachodu oraz wydojenie narodu na grube miliardy przy pomocy OFE II Filaru. Za to dostali w podzięce posadki.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +19 (oddano 21 głosów)
 27. Claus pisze:

  Janusz Lewandowski to typowa szuja w Rządzie Buzka i parę lat później Donalda. Jedyny pomysł, który miał na Państwo to lewe prywatyzacje i ogromne opłaty za konsultacje do niego do kieszeni. W normalnym kraju Lewandowski powinien odbywać wyrok długo letniego więzienia za marnotrawienie majątku Państwa. Nawet lasy chciał prywatyzować. Te doktoraty to chyba kupił przez Internet bo o gospodarce ten człowiek nie ma bladego pojęcia. Nabijał kieszenie mafiozom to go zapraszali na przyjęcia. Lewandowski i jego głupi Dziubek powinien usłyszeć już dawno zarzuty za swoje złodziejstwo lat 90tych

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +18 (oddano 18 głosów)
 28. Uhanka pisze:

  Juz w latach 90-ych Urban pisal w „NIe” nawiazujac do Lewandowskiego, ze roznej masci zlodzieje I kretacze nie musza brac lapowek — wystarczy obietnica lukratywnej posady. Pisal tez, ze jak nie bedzie juz co krasc, to skocza sobie do gardel.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +12 (oddano 12 głosów)
 29. Anonim pisze:

  Nie rozumiem tej polityki. Skoro udowodniono winę należy się kara. Coś słabo działa ten rząd. A tak się cieszyłam.Przeciez rząd jest najwyższą instytucja może pozbawić praw, odebrać majątek, wsadzić do ciupy. Nie wiem dlaczego tego nie robi. Wystarczy udowodnić winę, wysłuchać narodu na fejsie i ukarać

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +9 (oddano 9 głosów)
 30. Maciek pisze:

  Słusznie, że wobec postawy i wypowiedzi „pana komisarza” przypomniano zasługi dla (rujnowania) Polski tego talmudycznego wyznawcy wolnego rynku. Wolny rynek rozumiany prze tych panów to grabież w biały dzień, a zarazem ratowanie budżetu pieniędzmi z prywatyzacji, bo nic innego nie przychodziło im do zakutych łbów. Doprowadzano celowo zakłady, niektóre calkiem dobre, do upadku – słaby dyrektor, itp. a potem sprzedawano za bezcen.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +12 (oddano 12 głosów)
 31. Radoslaw pisze:

  Lewandowski to najgorsza oblesna kanalia jaka w swoim zyciu moze normalny czlowiek natrafic.jesli go nie spotka sadowa kara, to wierze,ze jakis poszkodowany przez jego ‚PRYWATYZACJE’zastrzeli dziada.,

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +11 (oddano 11 głosów)
 32. kazek pisze:

  pytam pana janusza lewandowskiego co to niby ma doktorat z ekonomi na jakich wyliczeniach idanyhc swego umysłu oparl swa wiedzę że mam wyżyć za 610 złotych aaa nie ja sama jest nas wiecej w wolnym demokratycznym kraju pytam kto panu dał doktorat panie jnuszu skąd te dane dla polaka ooo źle to widzę a dobrze czuje czyli się nie mylę kazek

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +6 (oddano 6 głosów)
 33. henryk pisze:

  kanalia i rynsztok

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +9 (oddano 9 głosów)
 34. Robert pisze:

  Nie piszcie rozwlekle.Można określić krótko.Jednym wyrazem
  ŻYD

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +14 (oddano 14 głosów)
 35. Anonim pisze:

  Takim sk****m powinno się ucinać łby przy samej du**e

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +8 (oddano 8 głosów)
 36. Odpowiedzialność i to odpowiedzialność karną powinni ponieść przede wszystkim ci wszyscy „sędziowie”, którzy doprowadzili do tego, że Lewandowski nie poniósł żadnej kary i chodzi wolny.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +8 (oddano 8 głosów)
 37. Andrzej pisze:

  Warto podczas uroczystości sierpniowych w Gdańsku przypomnieć społeczeństwu zasługi takich przestępców jak wspomniany Lewandowski, Balcerowicz i dzisiejszych kontynuatorów demontażu Polski, ukrywających sie w szeregach PO, PSL, SLD i Nowoczesna. Zaapelować do obecnych władz o natychmiastowe wszczęcie śledztw wobec tych osób.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +6 (oddano 8 głosów)
 38. zen&cin pisze:

  > Szanowni Pr.. O Wariackiej Demokracji ? co poprzednej =Partii. P.O, P.S.L. , S.L.D. jak do tej pory jeszcze żaden nie poszedł do =Pudła Czy Takie Sądy są bez wydawania -WYROKU , ale jak t/z Kowalski ukradnie batona to tego można ukarać – a ci co są przy korycie i miliony PRZEKRĘTY – KRADNĄ TACY SĄ ZWIERZĘTA POD OCHRONĄ !! TO Dosłownie – durny SYSTEM !!!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +1 (oddano 3 głosów)
 39. Jerzy pisze:

  dlaczego ten pan nie ponosi konsekwencji za likwidację polskiego przemysłu.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +5 (oddano 5 głosów)
 40. zenon pisze:

  > Ten Trójmiejski – KRĘTACZ -OSZUST ZŁODZIEJ = TYLKO DO PUDŁA NA WIECZNE -CZASY !!! I SZUBIENICA . ZA -GRABIEŻ NARODU POLSKIEGO !!!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +3 (oddano 3 głosów)
 41. Anonim pisze:

  Oj oj puknij się i to dobrze
  Pytanie
  Ty jesteś POLAKIEM

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: 0 (oddano 0 głosów)
 42. Ewa pisze:

  A Pan Ulczyk , który firmował złodzieii żyje na Kanarach? Czy gdzie indziej

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +2 (oddano 2 głosów)
 43. jarek pisze:

  Złodziej i niszcyciel Polskich cukrowni.Jest odpowiedzialny za śmierć A.Leppera i za to co się stało z Gabrielem Janowskim

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: 0 (oddano 0 głosów)
 44. Pisarz pisze:

  A Kulczyk żyje, czy nie ? Jak myślicie? Wszystko jakoś gładko poszło, jakby według planu…

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: 0 (oddano 0 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>