Wprost Biznes | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.01.2013

Wprost Biznes

zacytowana została na łamach portalu Wprost Biznes.

Wprost Biznes cytuje Gazetę Bałtycką

W liście otwartym do Donalda Tuska kolejowi związkowcy poprosili o zlikwidowanie przywilejów „ustanowionych za przyzwoleniem” ministra transportu Sławomira Nowaka (PO) dla „prezesa Jakuba Karnowskiego i sprowadzonych przez niego do PKP S.A. dyrektorów i urzędników zwanych potocznie grupą Balcerowicza”.

związkowców do premiera opublikowała „Gazeta Bałtycka”. W piśmie związkowcy zwracają uwagę, że w PKP S.A. nastąpił „ogromny i niekontrolowany wzrost biurokracji (dyrektorów i urzędników) poprzez zatrudnianie znajomych prezesa Jakuba Karnowskiego w spółce (…) która nie realizuje przewozów osób ani ładunków, ani też nie zarządza infrastrukturą kolejową”.

Według związków, podobno prezesa Karnowskiego jest „dyrektorem projektu” i R1; jak pisze „Gazeta Bałtycka” – zarabia kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

„Gazeta Bałtycka” napisała, iż zarzuty związkowców pod adresem władz PKP S.A. są prawdziwe. „Setki nowo zatrudnionych ludzi, w dodatku wcześniej nie mających nic wspólnego z pracą na kolei. Co ich łączy? Są znajomymi i kolegami nowego prezesa PKP Jakuba Karnowskiego lub ministra Sławomira Nowaka” R1; napisała gazeta.

Więcej na stronach Wprost Biznes: http://www.wprost.pl/ar/386268/PKP-zatrudnia-kolegow-ministra-i-prezesa-Zwiazkowcy-prosza-premiera-o-pomoc/

Autor

- Gazeta Bałtycka