Będzie przymus noszenia maseczek. Kto tym razem na tym zarobi? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.02.2021

Będzie przymus noszenia maseczek. Kto tym razem na tym zarobi?

W związku z pojawiającymi się „przeciekami”, że lada dzień Polacy będą zmuszani do noszenia maseczek określonych tajemniczym kryptonimem FFP2, zadaję publicznie tylko dwa pytania.

1. Czy prawdą jest, że Ciech w swoim zakładzie w Bydgoszczy rozpoczął w ostatnim czasie masową produkcję maseczek medycznych FFP2? (Wieść gminna niesie, że roczna zdolność produkcyjna w tym zakresie to ok. 10 mln szt.)

Zakładając, że odpowiedź na pierwsze jest twierdząca, pytam:

2. Jaki na ewentualną decyzję o wprowadzeniu obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką FFP2 (lub jeszcze bardziej „skuteczną”) miał fakt rozpoczęcia ich masowej produkcji przez bydgoski Ciech?

Pytania proponuję potraktować jako retoryczne (nie oczekuję odpowiedzi ze strony rządzących). Z uwagi na fakt, że jestem dość dobrze wychowany, nie będę komentował sytuacji w tym zakresie. Wszelki komentarz musiałby zawierać się w krótkich, żołnierskich słowach. A te mogłyby dotknąć (obrazić) rodzicielki naszych niektórych rządzących. Chcąc tego uniknąć przypomnę tylko, że „brak komentarza także jest komentarzem”.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. Jakub pisze:

  Ten nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu jest dziwny. Powinno to wyglądać tak jak np. w USA – dopiero wtedy zakładamy, gdy nie możemy zachować dystansu.

 2. Dzieki za ten artykulik. Maseczki, jeśli jeszcze ktoś nie wie, nie chronia przed Covid1984: przed nim chroni tylko unikanie głównych mediów…
  Celem przymuszania do maseczek jest depersonalizacja, upokorzenie, unifikacja ujednolicenie ludzkiego stada,
  a nawet, wg Pani Ewy Pawela: jest to masowy rytuał masoński !

  Z ostrej sezonowej grypy zrobili plandemie. I jeszcze to diabelskie lobby zrobić chce na kolejnej partii maseczek.

  Mimo tego, miej wiare i nadzieje że ten chory system upadnie. Bo tak naprawde to jest tylko tzw papierowy potwór…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika