Był bliski samobójstwa. Teraz chce zorganizować "Bieg dłużnika" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.09.2015

Był bliski samobójstwa. Teraz chce zorganizować „Bieg dłużnika”

Czasem jest tak, że wielkie problemy przekształcają się konstruktywne rozwiązania i tym razem tak właśnie się stało.

szubienica

Historia pana Mariusza jest przekładem na to, że można z piramidalnych kłopotów wyjść z twarzą.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika pana Mariusza, w którym opisał swoją tragiczną sytuacje i bycia na granicy życia i śmierci. Z listu wynikała, że on w stanie, który mógł doprowadzić do popełnienia samobójstwa, powodem tego były ogromne długi zarówno prywatne jak i firmowe.

Mimo, że dług pana Mariusza jest bardzo duży, stwarzający poczucie bezsilności i samotności nasz Czytelnik ma pomysł na poprawienie i naświetlenie problematyki osób zadłużony w Polsce.

Kilka dni temu pan Mariusz poinformował nas, że chciałby zorganizować Bieg Dłużnika w Trójmieście. To bardzo dobry pomysł, którego realizacja byłaby wielce pomocna dla wielu, wielu ludzi w podobnej, trudnej sytuacji. Z badań przyczyn samobójstw wynika, że to właśnie kłopoty finansowe są jedną z najczęstszych przyczyn tragedii.

– Skala tego w kraju jest naprawdę duża, a pomocy trudno szukać – mówi pan Mariusz. – Chciałem zorganizować bieg dłużnika, żeby tą sprawę nagłośnić, natomiast potrzebowałbym wsparcia w zareklamowaniu tego.

Okazuje się, że problem długów można rozwiązać: https://wyjsczdlugow.pl/upadlosc-konsumencka

Bardzo byśmy chcieli, żeby panu Mariuszowi udało się zorganizować „Bieg dłużnika”. Trzymamy kciuki!

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Piotrek pisze:

    Aktualnie powstał darmowy serwis informacyjny o upadłości konsumenckiej, wychodzeniu z długów itd, wiec można poczytać aktualne (na 2017 r) porady na https://spiralazadluzenia.pl/wyjscie-z-dlugow/

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika