Gdańscy muzycy zdobywają coraz większą popularność | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.09.2015

Gdańscy muzycy zdobywają coraz większą popularność

Młodzi, doskonale wykształceni, sympatyczni i niezwykle kulturalni. Muzycy z Jazzowego Zespołu Muzycznego od lat są świetną wizytówką Gdańska i zdobywają coraz większą popularność.

Gdańscy muzycy zdobywają coraz większą popularność

podczas jednego z występów w Gdańsku (Hotel Radisson Blu).

W miejscach, w których występują, promują wyrafinowaną muzykę jazzową graną w pełni na żywo. Są to z reguły najbardziej znane standardy jazzowe, w tym muzyka z lat 20 i 30. Są także znane wszystkim popularne melodie aranżowane w stylu jazzowym. – Te również cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród gości imprez, na których gramy – słyszymy od członków zespołu.

zdobył popularność grając na rozmaitych, ekskluzywnych imprezach takich jak bankiety, międzynarodowe konferencje, targi, otwarcia obiektów itp.

Zespół występuje głównie na terenie Trójmiasta, bo jego członkowie tu właśnie mieszkają. – Zdarza się również, że zapraszani jesteśmy do innych miast. Mamy także wiele propozycji z zagranicy, ale rzadko z nich korzystamy, bo po prostu wolimy sprawiać radość polskim gościom, którzy zresztą są znakomitymi słuchaczami, mają bardzo dobre poczucie rytmu, czują muzykę.

Gdańscy muzycy zdobywają coraz większą popularność

Zespół podczas występu na Kaszubach.

– Nierzadko na dużych imprezach, na których gramy znajdują się prawdziwi znawcy jazzu, którzy do nas podchodzą, dyskutują na temat muzyki. Doceniają nasze umiejętności. To bardzo miłe – mówią muzycy.

Zespół gra też na ekskluzywnych prywatnych imprezach z okazji urodzin, imienin i innych rocznic, czy uroczystości.

Gdańscy muzycy zdobywają coraz większą popularność

Zespół podczas występu na Kaszubach.

– Dlaczego wybieramy ekskluzywne imprezy? Bo nasza muzyka najlepiej do takich pasuje. Gramy wyrafinowaną muzykę jazzową, występujemy w eleganckich strojach, cenimy wysoką kulturę i najwyższą jakość muzyki. Stawiamy na jakość i dlatego też wiele propozycji występów odrzucamy, gdyż w naszej ocenie to co proponujemy nie sprawdziłoby się, a chcemy, żeby to co proponujemy również w najwyższym stopniu spełniało oczekiwania gości.

Jazzowy Zespół Muzyczny istnieje od 2004 roku i składa się z zawodowych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Więcej o zespole oficjalnej stronie internetowej: jazz.weselnegrono.pl

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika