Ginekolog z Gdańska podejrzany o pedofilię | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.10.2014

Ginekolog z Gdańska podejrzany o pedofilię

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Funkcjonariusze posiadają również informacje, że ten sam człowiek – lekarz ginekolog, mógł mieć związek z dokonywaniem nielegalnych aborcji. Za te przestępstwa grozi nawet 2 lat więzienia.

Ginekolog z Gdańska podejrzany o pedofilię

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 58-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Gdańska jest podejrzewany między innymi o wykorzystywanie seksualne osób nieletnich. Ponadto funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą uzyskali informację o tym, że zatrzymany, będąc lekarzem ginekologiem, może mieć związek z dokonywaniem nielegalnych aborcji i wywoływaniem poronień. Mężczyzna został zatrzymany pod swoim gabinetem w jednej z dzielnic Gdańska i przewieziony do policyjnego aresztu.

Lekarz usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za molestowanie osoby nieletniej można trafić do więzienia na 2 lat, natomiast przeprowadzenie nielegalnej aborcji zagrożone jest karą do 3 lat.

źródło: Gdańsk

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika