Audi A6 2,5 TDI. Jak oszukać na aukcji internetowej? Oto przykład! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.08.2013

Jak oszukać na internetowej aukcji? Oto przykład!

Skopiował opis samochodu zmieniając jedynie szczegóły. Może nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby nie fakt, że jeden z najbardziej awaryjnych modeli przedstawia nieświadomym użytkownikom jako jeden z najlepszych…

Jak oszukać na internetowej aukcji? Oto przykład!

– W ten sposób szuka się naiwnych, nieświadomych kupców, którzy wierzą, że opis jest rzetelny i prawdziwy – mówi jeden z gdańskich sprzedawców samochodów. – To częsta praktyka. W tym przypadku nadużycie jest rażące i ewidentne.

Na sprzedaż wystawiony został A6 z 1999 roku, model z silnikiem diesla oznaczonym jako 2,5 TDI. Jest to jeden z najbardziej awaryjnych silników wyprodukowanych w całej historii . Użytkownikom przynosi mnóstwo problemów i ogromne koszty napraw. Przeciwieństwem silnika 2,5 TDI jest motor 1,9 TDI, który dla odmiany jest wyjątkowo udaną, bezawaryjną i trwałą jednostką.

– Zauważmy, że na rynku motoryzacyjnym bardzo dużo jest modeli 2,5 TDI w atrakcyjnych cenach, natomiast rzadko kupić można w niskiej cenie model 1,9 TDI. To mówi samo za siebie – konkluduje sprzedawca.

W przypadku omawianej przez nas aukcji internetowej, sprzedający użył opisu modelu bezawaryjnego do przedstawienia modelu najbardziej awaryjnego. Naszym zdaniem to oszustwo. Znaleźliśmy stronę, z której opis został skopiowany i zmodyfikowany. Warto zwrócić uwagę, w jaki sposób zostało to zrobione. Zachęcamy do porównania zaznaczonych fragmentów, które pokazują, na czym polega oszustwo.

Oryginalny opis pochodzący z portalu motoryzacyjnego:

Audi A6 2,5 TDI. Jak oszukać na aukcji internetowej? Oto przykład!
http://www.magazynauto.pl/uzywane/opinie/news-uzywane-audi-a6-c5-1997-2004,nId,643887

Opis aukcji:

Audi A6 2,5 TDI. Jak oszukać na aukcji internetowej? Oto przykład!
http://allegro.pl/audi-a6-c5-kombi-automacik-diesel-stan-super-i3427704167.html

Aukcję wystawił podmiot o nazwie CroatiaSplit. Podany jest tam telefon kontaktowy: 884 844 833 oraz imię Piotr. W internecie z tym numerem powiązana jest m.in. strona https://sites.google.com/site/brokerconsultingeu , na której widnieje podpis „Piotr Wasilewski” wraz z numerem telefonu. Tym samym, który znajduje się  na internetowej aukcji….

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Imię... pisze:

    dobre, 2,5 najlepszy silnik hehehehe

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika