Jezioro Mierzeszyńskie – urokliwe miejsce na uboczu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.07.2021

Jezioro Mierzeszyńskie – urokliwe miejsce na uboczu

Mało kto wie, że niedaleko Pruszcza Gdańskiego, w Mierzeszynie znajduje się piękne miejsce, w którym można znakomicie wypocząć. Z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu przyrody. Mowa o Jeziorze Mierzeszyńskim, które zachwyca urokiem. Warto również wiedzieć, że na miejscu można zupełnie bezpłatnie wypożyczyć kajak rower wodny lub łódkę. Pomysł wdrożony w życie przez Błażeja Konkola R1; Wójta Gminy Trąbki Wielkie – okazała się strzałem w dziesiątkę.

R1; W sezonie letnim mamy do dyspozycji 6 kajaków, 4 rowery wodne oraz 4 łódki wędkarskie – słyszymy od organizatorów letniego wypoczynku w Mierzeszynie. – Wszystko jest całkowicie bezpłatne.

Mierzeszyn to niewielka miejscowość w gminie Trąbki Wielkie, ok. 30 km na południowy zachód od Gdańska na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 226 i 233. Na północ od znajduje się Jezioro Małe Mierzeszyńskie o powierzchni ok. 2,5 ha. Aby tam dojechać, jadąc drogą wojewódzką 233 w stronę Kościerzyny wystarczy w odpowiednim miejscu zjechać w prawo, po czym leśnym duktem przejechać około 1 km dojeżdżając do przystani wodnej.

Miejsce jest bardzo urokliwe, a dodatkowo nieco ukryte, co powoduje, że raczej nie natkniemy się tam na tłumy turystów, a to niewątpliwie dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność. Znakomite na weekendowy wypoczynek połączony z wodną rekreacją. Polecamy!

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika