Karol Kardasiński: Konieczna lepsza promocja gminy Pruszcz Gdański | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.10.2018

Karol Kardasiński: Konieczna lepsza promocja gminy Pruszcz Gdański

Lepsza integracja z Gdańskiem, basen, kąpielisko a także przyjazny i lepiej funkcjonując urząd wykorzystujący najnowsze technologie informatyczne – to niektóre z postulatów Karola Kardasińskiego, kandydata na urząd Wójta Gminy Pruszcz Gdański. Ponadto sportu w oparciu o kontakt ze środowiskiem sportowym oraz znacznie lepsza i skuteczniejsza promocja regionu, po to, aby móc pozyskiwać dla gminy inwestorów oraz wspierać lokalnych przedsiębiorców.

Poniżej kilka informacji od samego kandydata.

Urodziłem się w Gdańsku w roku 1989 i od tego czasu jestem mieszkańcem Rusocina w Gminie Pruszcz Gdański. Jestem absolwentem wydziału ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie kończę podyplomowe studia menedżerskie – of Buissnes Administration. Od kilku lat prowadzę z powodzeniem własną działalność gospodarczą, która związana jest z doradztwem finansowym, wynajmem lokali oraz obsługą administracyjną biur.

Od początku działalności staram się angażować lokalną społeczność wokół różnych sposobów aktywności. Sprawdziłem się jako organizator i inicjator takich imprez jak: Rusocin Cup, Turniej im. Jakuba Błaszczykowskiego w Łęgowie, Memoriał im. Mariana Formelli w siatkówce plażowej, kiermasz sąsiedzki, świąteczne targi przedsiębiorców, Eksplozja Kolorów, wizyta Naukobusa w Łęgowie, rekonstrukcji historycznej w Wiślinie i wielu innych ciekawych inicjatyw. W roku 2011 zostałem Członkiem Zarządu Wspólnoty mieszkaniowej, która liczy sobie około dwustu mieszkańców. Sprawy mieszkańców naszej gminy od zawsze były mi bliskie. Gminy Pruszcz Gdański i zapewnienie jej mieszkańcom wysokiej jakości życia to główne obszary mojej aktywności w ostatnich latach.

fot. karolkardasinski.pl

Jako społecznik i wolontariusz spełniam się również w działalności dla lokalnych stowarzyszeń. Zwieńczeniem tej działalności było założenie wraz z innymi aktywnymi mieszkańcami gminy Fundacji „Razem możemy więcej”, w której od 2015 roku jestem prezesem. W poprzednich wyborach samorządowych zaufali mi Państwo i powierzyli mandat radnego Gminy Pruszcz Gdański. Moją działalność doceniliście również w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego przyznając mi tytuł Najlepszego Samorządowca Powiatu Gdańskiego roku 2016. W kolejnym roku otrzymałem nominację do Plebiscytu Osobowość Roku 2017 Powiatu Gdańskiego w kategorii samorząd. Zostałem również doceniony, jako najbardziej aktywny Radny Gminy Pruszcz Gdański w rankingu, które co roku publikowane jest przez Stowarzyszenie Republikanie.

W roku 2015 zostałem poproszony o start w wyborach do Sejmu z obywatelskiej listy Kukiz’15, w którym popierałem hasła o wzmocnieniu roli obywateli w życiu publicznym. Następnie przez 3 lata pełniłem funkcję Dyrektora Biura Poselskiego Magdaleny Błeńskiej – posła niezrzeszonego Ziemi Gdańskiej. Dzięki tej pracy zdobyłem doświadczenie, jako konsultant przy pracach legislacyjnych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W roku 2018 zostałem gminnym liderem Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego, które ma na celu integrację środowisk samorządowców, działaczy i społeczników z terenu Gmin Powiatu Gdańskiego, którzy chcą działać na rzecz swoich małych ojczyzn.

Przygodę z lokalnym samorządem rozpocząłem w 2011 roku. Wtedy jako podsołtys starałem się angażować i kreować lokalnej społeczności. Kolejnym krokiem był start w wyborach samorządowych, uzyskanie Państwa zaufania i mandat radnego z drugim wynikiem ilościowym w Gminie Pruszcz Gdański. Była to ogromna odpowiedzialność. Wciąż staram się być blisko mieszkańców, rozmawiać i zawsze być zaangażowanym w rozwiązanie, każdej, nawet najdrobniejszej sprawy. Zasiadam w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Pomocy Społecznej. Prywatnie jestem przedsiębiorcą, angażuje się w działanie lokalnych stowarzyszeń. Z wykształcenia ekonomista, spec. międzynarodowy transport i handel morski. W roku 2018 rozpocząłem studia podyplomowe of Buisness of Administration. Mieszkańcem Gminy Pruszcz Gdański jestem od urodzenia, dlatego cieszę się jak widzę jej pozytywne zmiany, ale mam też odwagę, w trosce o jej dobro, mówić o problemach, z którymi się boryka.

http://karolkardasinski.pl

źródło: materiały informacyjne kandydata

Rozmowa z Karolem Kardasińskim

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>