Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.11.2013

Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar!

W przypadku sprzedaży internetowej, sprzedający nie może zastrzegać, że możliwy jest zwrot jedynie produktów kompletnych, nieuszkodzonych i nieużywanych. Tego typu zastrzeżenia były stosowane przez Leroy Merlin w regulaminie sklepu internetowego. Według jest to wprowadzanie klientów w błąd.

Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar!

Jak informuje Kontroli Konkurencji i Konsumentów R1; Leroy Merlin w regulaminie sklepu internetowego zastrzegał, że klient traci prawo odstąpienia od umowy, gdy produkt będzie przez niego używany. Kupując przez internet, konsument nie ma możliwości obejrzenia i sprawdzenia produktu, dlatego ma prawo to zrobić po odebraniu przedmiotu, korzystając z możliwości tzw. zwykłego zarządu. Można otworzyć opakowanie, podłączyć sprzęt do prądu, uruchomić, zamontować, a klient nie traci prawa do odstąpienia od umowy.

Leroy Merlin zobowiązał się do zmiany kwestionowanych postanowień. Musi to zrobić w ciągu miesiąca od daty uprawomocnienia się decyzji.

Warto zwrócić uwagę także na inne podmioty zajmujące się sprzedażą przez internet i sprawdzić, czy nie stosują podobnych zapisów regulaminowych.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika