Nadciąga druga fala | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.10.2020

Nadciąga druga fala

Chyba już nikt trzeźwo myślący nie ma wątpliwości – już w maju i czerwcu zapowiadana przez naukowców i medyków druga fala ataku koronawirusa właśnie się rozpoczyna.

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/druga-fala

Powodów do paniki nie ma. Wiemy znacznie więcej teraz, w październiku o tym koronawirusie, niż wiedzieliśmy w kwietniu, czy w maju. Wtedy to była wielka niewiadoma. Nie tylko dla zwykłych ludzi, ale także dla specjalistów wirusologów i epidemiologów. Lecz przez te siedem miesięcy wiele się nauczyliśmy.

Władze państwowe z całą stanowczością oświadczają, że kolejnego lockdownu nie będzie. Nie będziemy ponownie uwięzieni w domach, zatrzymane będą zakłady pracy i pozamykane szkoły. Wszyscy zdają sobie sprawę, że takie działania rozłożyły by państwa, w szczególności gospodarkę, na całe dziesięciolecia.

Jak zwykle istnieją grupy dziwaków i oryginałów, którzy wbrew faktom i naukowym doniesieniom twierdzą, że cała ta pandemia, cała ta afera z koronowirusem to lipa. A nawet światowy spisek, by bardziej zniewolić ludzi, zastraszyć, a potem odpowiednio manipulować. Wolna wola. Niech sobie tak myślą, jeżeli ich wewnętrzna logika i szczątkowa wiedza prowadzi do takich wniosków. Lecz gdy do mnie taki człowiek, bez maseczki i jeszcze może pokasłujący, czy spluwający, będzie usiłował się zbliżyć, to będę ostro i zdecydowanie reagował.

Media nieustannie powtarzają, jak powinniśmy się teraz zachowywać. Więc nie ma co powtarzać. Przypomnę tylko, że noszona maseczka w żadnym wypadku nie chroni ciebie przed zarażeniem; ona chroni innych przed tobą, gdybyś przypadkiem nosił tego wirusa w trybie bezobjawowym.

Dlatego właśnie ważne jest, żeby wszyscy byli w maseczkach w miejscach, gdzie możliwy jest bliższy kontakt. Chyba szczególną uwagę należy zachować w komunikacji zbiorowej, oraz w sklepach, w tym najbardziej, w kolejkach do kasy. Też nie ma tu powodów do wielkiej paniki. Niekwestionowany ekspert, wirusolog, prof. Włodzimierz Gut twierdzi, żeby wystąpiło wysokie prawdopodobieństwo zarażenia musimy być w kontakcie z osobą chorą w dystansie poniżej 2 metrów i przez około 15 minut.

Każdy Polak jest urodzonym lekarzem i wie najlepiej, jak się leczyć i co mu pomoże.

Licho wie, jaka będzie ta jesień 2020 pogodowo. Na razie już jest kapryśna. W takich warunkach szczególnie łatwo o typową, sezonową chorobę – przeziębienie, grypę, paragrypę i jeszcze inne infekcje dróg oddechowych. Więc niewątpliwie łatwiej też zapaść na COVID19. Nie ma co się pocieszać, że u 80% zarażonych infekcja przejdzie bezobjawowo. A może ty własnie jesteś w pozostałych 20 procentach?

A już w ogóle nie ma o czym dyskutować, gdy cierpisz na coś chronicznego od lat. Cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, alergie, masz więcej niż 60 lat i tak dalej. Jesteś w grupie ryzyka.

Powiem, za apelem profesora, generała Grzegorza Gieleraka, szefa chyba najlepszego szpitala w Polsce, warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego – budujmy teraz swoją naturalną odporność. Nie trzeba dużo – codziennie 1 gram dobrej witaminy C, oraz minimum 2000 j.m. Witaminy D3, a jeszcze lepiej 4000 j.m. Remedia medycyny ludowej również pomagają. Lecz aż takiej mocy nie mają.

Dodam jeszcze coś od siebie, co nie jest żadną tajemnicą i miliony rodaków to stosuje – miejcie pod ręką w domu zawsze coś takiego jak aspiryna, czy ibuprofen, albo inny wasz ulubiony lek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. I nie czekajcie, aż was jakaś jesienna choroba rozłoży, a temperatura zacznie gwałtownie rosnąć. Reagujcie jak najszybciej.

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy sobie składać radosne życzenia w Boże Narodzenie.

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

Wyświetlono 7 komentarzy
Napisano
 1. Panie starszy w grupie ryzyka, pan nie ma wstydu tak sie kompromitowac ponownie ! Przeciez jest pan tu obiektem kpin od kilku lat. Pandemia jest tylko w mediach, lajdak Szumo odszedl ale co z tego, rzad bedacy na pasku miedzynarodowki masonskiej probuje forsowac kolejne obostrzenia w imie „pandemi” :
  Orwella rozumiem pan czytal ale nic nie zrozumial.

  Osobiscie nie wierze w zadna partie, ani po ani pis ani oszolomow tzw patriotow z konfederacji ,bo polityka to ustawka :
  pan natomiast, jako janusz publicystyki, popiera slepo pis i nie ma na tyle szarej substancji miedzy uszami aby zrozumiec ze pissowski rzad kolaborantow realizuje wytyczne swiatowego diabelstwa, i ze pandemia jest tylko w mediach !

  Osmieszasz sie starszy panie !!! Wstyd !
  Wirus jakis jest, jak co roku, ale plandemia to fikcja !
  Obciach, znowu pan sobie w stope strzela.

  Panie Kaminski, pan jest jak ktos kto widzi na jedno oko.
  Nie pojmie ze pis ukochany pana oszukuje, bo by sie panski swiatopoglad rozlecial wtedy, zatem nie dopuszcza pan w ogole do siebie mysli ze zrobieni zostalismy w plandemie.

  Houk

 2. Studenci pisze:

  „Więc niewątpliwie łatwiej też zapaść na COVID19. Nie ma co się pocieszać, że u 80% zarażonych infekcja przejdzie bezobjawowo” My nosimy maseczki bezobjawowe,
  niewidoczne 😉 !
  Ten pan już bliski alzheimera, niedługo przestanie na szczęście pisać haha : a jak można się zarazić czymś, czego NIE ma ?
  Bo nie ma żadnej pandemii, fakt, ale pan woli w urojenia wierzyć bo ogląda telewizję i w żydowski rząd ślepo wierzy.
  Kazda partia polityczna spełnia wytyczne rządu światowego! Ale i to draństwo wreszcie upadnie. I przygniecie takich wyznawców jak pan.
  Kompromitacja panie marynarzu czy oficerze. Rano katolik, wieczorem alkoholik :
  to nie pan ?I kolaborant z syjonistycznym „polskim rzadem”.

  Nawet mu nie komentujmy, bo on nic nie zrozumie. Szkoda czasu.

  • kibic pisze:

   A kim jest pan Gut? Pan autor nie zaznajomil sie z biografia tego „wybitnego” autorytetu? To warto zeby bylo wiarygodnie. A poza tym mylu sie pan takze w wiejszoscu swoich tez. Ale szkoda mi czasu na ich wskazywanie chociaz moge gdyby trzeba bylo

 3. Patryk F. pisze:

  Co za brednie, kto to jest ten facet ???
  Bo żadnej drugiej fali nie ma..jest za to kontrola umysłu w stylu Orwella.

  Typowy matriksowy umysł…wierzy w telewizję, rząd, wierzy w kowida : czyli kowidianin.
  Pan Janusz kowidianin ! Wyznawca kowida , i rządu krypto żyda haha !
  Albo jest pan kolaborantem faktycznie ?

  Pozdrawiam i tak jak panu napisali powyżej : jest pan księciem obciachu.
  Prosze się nie bać, rząd i te kurewskie główne media karmią się strachem takich jak pan !

  Kompromitacja, ten pański propagandowy artykulik, Panie Januszu.

 4. stasio pisze:

  Slabo pan autor sie zaprezentowal. Jako bezrozumny niewolnik

 5. STOPCOVID1984 pisze:

  Tak, nikt na trzeźwo myślący nie ma wątpliwości że COVID1984 jest tylko w głównych mediach…durny panie Januszu, bezkrytyczny lokaju nierządu „polskiego”.
  Za jakiś czas będzie pan przepraszał za swoją głupotę a nawet będzie przeciwnikiem pisu haha.

  Ja żadnej partii nie popieram, żeby było jasne. W Polsce będzie król kiedyś 🙂 !

  A pan niech sam się dobrowolnie izoluje i nie próbuje zarażać głupotą i strachem ! Propaganda żałosna to jest to co pan „publicysta” tu uprawia…

  STOPCOVID1984

 6. janusz pisze:

  Wszystkim miłym i rozkosznym komentatorom, życzę spokoju i radości.
  Przestańcie popuszczać w gacie ze strachu, co powoduje u was złość zaszczutego zwierza.
  Zareagujcie po męsku i dojrzale, to wtedy wam coś się uda.
  Płaskoziemcy za szybko wymierają. Po co wam to?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>