Najnowszy sondaż: PiS zyskuje, PO traci. W Sejmie partia Kukiza i Stonogi | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.10.2015

Najnowszy sondaż: PiS zyskuje, PO traci. W Sejmie partia Kukiza i Stonogi

PiS wygrywa i wciąż zyskuje. Na drugim miejscu partia Kukiza. PO w dalszym ciągu traci. Do Sejmu wchodzi jeszcze partia Zbigniewa Stonogi. Tak wygląda najnowszy sondaż opracowany na 25 dni przed wyborami.

sondaz-01-10-2015

W stosunku do poprzedniego sondażu, PiS zyskał jeden punkt procentowy i obecnie może liczyć na 47 proc. poparcia. Na drugim miejscu, z poparciem 18 proc. i ze stratą 0,5 proc. w stosunku do poprzedniego sondażu jest komitet Kukiz’15. Platforma traci 2,5 proc. i dziś może liczyć na poparcie poniżej 10 proc. Próg wyborczy przekroczy jeszcze tylko osiągając 6 proc. poparcia.

Pozostałe ugrupowania tj. Korwin, PSL, Zjednoczona Lewica i NowoczesnaPL – poza Sejmem.

Sondaż został przeprowadzony pod koniec września br. i obejmował analizę preferencji wyborczych 1300 losowo wybranych, pełnoletnich respondentów z terenu całego kraju.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 38 komentarzy
Napisano
 1. PL pisze:

  i oto chodzi POLAKOM. PO i PSL to DNO.

 2. ostrożna pisze:

  Chciałabym bardzo, ale to manipulacja. Żeby uśpić wyborców PiS-u oraz Kukiza. Pracownia, która ogłosiła wyniki jest strukturą organizacyjną CBOS. Dlaczego CBOS nie firmuje wyników, choć to on ma do tego prawo? Ponieważ w jego sondaże nikt nie wierzy, a na jakąś tam Pracownię… może da się nabrać. Radzę z dystansem podchodzić do takich sondaży i nie dać się zwieść.
  Chyba, że… to ściśle ukrywane wyniki CBOS, które w sposób niezamierzony wyciekły z Pracowni. Tylko jak wtedy traktować wyniki innych „sondażowni” tak rozbieżne z tymi?

  • Ii pisze:

   Tylko czy tamte są prawdziwe czy ten? Tego nie dowiemy się na 100 procent ale jedno jest pewne że Kukiz do końca według sondaży miał max 10 proc. w prezydenckich. Okazało się że ma ponad 20. Wygląda na to że ten sondaż może być najbliższy prawdy. A wszystkie inne w dużej ilości pokazywane tworzone są pod z góry ustalona tezę. Nie zdziwie sie jak okaże się, że to jeden z nielicznych prawdziwych sondazy i trafionych badań.

   • Znawca pisze:

    Kukiz miał tak wysoki wynik w prezydenckich bo w ostatnich dosłownie trzech dniach media sztucznie go pompowały i ludzie uwierzyli, że może wejść do drugiej tury, a tam na 100% wygrałby z kontrkandydatem. To tzw. efekt śnieżnej kuli.

 3. Sondażownia pisze:

  Pracownia opracowująca sondaż jest niezależna od CBOS. To dobra pracownia z rzetelną kadra naukowców i ankieterów. Na pewno nie robią badań pod konkretną partię polityczną. Tu mam pewność.

  • ostrożna pisze:

   @Sondażownia, jeśli tak jest jak piszesz, to nic lepszego nie mogło mnie dzisiaj spotkać. Dzięki, oby jeszcze lepiej, a najlepiej 25.X.2015r.!

  • Cuba pisze:

   „Losowo wybranej”, a nie reprezentatywnej. O kant du** z takim sondażem.

   • or pisze:

    myślę że reprezentatywnść jest głównym elementem manipulacji przy sondażach – okreslenie algorytmu reprezentatywności jest uznaniowe, jak dla mnie jedynm niezaleznym jest z sondaz z losowych prób zwłaszcza jesli one sa dość duże i 1300 osób to sporo, mam wrażenie że średnia z 3-4 takich losowych sondazy w jednym czasie będzie bartdziej adekwatna niz tzw sondarze na grupach reprezentatywnych.

 4. Dariusz pisze:

  Teraz widac jak partie oszukuja na sonadzach. I dobrze ze nareszcie to jest ujawniane. Dosc klamstw. Dziekuje za ten sondaz.

 5. Ania pisze:

  Mam nadzieje że PO jak lewica nie osiągnie kiedyś więcej jak 2,5%.

 6. Monika pisze:

  A mnie prosze do Stonogi dopisac . 🙂

 7. Zbanowany pisze:

  Moniko na nich głosuj koniecznie oni zrobią wszystko co chcesz
  https://www.youtube.com/watch?v=RWCyn9GTqZw

 8. Wolna polska pisze:

  Stonoga albo Korwin innego ratunku nie widzę. Ludzie obudźcie się w reszcie!!!!!!!!! nikt za was tego nie zrobi

 9. Co za debile głosują na pis, po i kukiza ??
  Nie macie internetu w domu gamonie ? Ogarnijcie się i głosujcie na Stonoge !!!

  • Po co pisze:

   Nie ma sensu głosować na Stonoge on nie zarejestrował list w wszystkich okręgach i nie wejdzie do sejmu. Lubie gościa ale głos na niego to stracony głos lepszą opcją jest Korwin

 10. Ja pisze:

  Stonoga 6 % , hahahha , ale się uśmiałem .W skali kraju to jakies 2,5 mln osób . Oprócz fejsa , wie o nim garstka osób. Na profilu ma ok 400,000 polubień , z czego 10% czynnie go obserwuje. Ok 100 osöb to komentujący typu ,”dawaj zbychu” , „za*eb im” „kochamy cię”. Reszta ok 50 % to zbanowani którzy równiez informują innych , ze zbychu nie lubi niewygodnych pytań. A na manifestecje nie przyszedł nikt. Acha zapomniałem dodać ze 80% tych komentujących oszołomów nie ma prawa głosu , bo siedzą na zmywakach w anglii lub niemczech. Pozdrawiam , fajna manipulacja

 11. Qbaf1 pisze:

  Stonoga to chamidło i tyle

 12. bafi pisze:

  Tylko pis moze cos zmienic reszta sie nie liczy

 13. Ertix pisze:

  W jakim kraju żyję, że ludzie kupują ten ciemnogród od PiS-u? Chcecie zrobić z Polski państwo suwerenne? Drugą Koreę Północną? Puknijcie się lepiej w głowę! W życiu nie zagłosuję na oszołomów i konserwatystów którzy mają poglądy jak ze średniowiecza! Precz z konserwatystami i powoływaniem się na tradycję! TYLKO PO!

 14. Ertix pisze:

  Nie wiem, i mam Kreml centralnie gdzieś.
  No ale w Polsce leje i to bardzo. Głupotą. 🙂

  • Srertix pisze:

   przeczytałem twoje wpisy i zgadzam się z tobą ertix. jesteś głupi. utwierdza mnie w tym twoje zapytanie cyt. ” chcecie zrobić z Polski państwo suwerenne ?”

 15. Słowianin pisze:

  Ci co się niechlubnie wypowiadają o Polakach, mówię wam wara z Polski na pustynię tam gdzie wasze miejsce. Ten czas już nadchodzi, że was w końcu przepędzimy. Dodam by Polacy nigdy nie ważyli się glosować na POtomków diabła także i na PiS. Ja będę głosował na Wielce szlachetnego Pana Stonogę.

 16. Imię... pisze:

  Kolejna manipulacja

 17. Robson pisze:

  Nareszcie porzadny sondaż. Szkoda ze cala reszta sondazy to robienie ludziom wodogłowia.

 18. benedetto pisze:

  90% negatywnych komentarzy to marketing szeptany donoszą fakty tvn.

 19. Yo pisze:

  Zal mi niektórych głosują na pis hahahahaha do konca zycia bedziecie ludzie jebani za te glosy na pis chyba że jak jakis cwel napisal ze na zmywak wyjedziecie to jeszcze bedzie git

 20. Benek pisze:

  Hahahaha przecież ta Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych nie jest żadną firmą prowadzącą badania. Nawet strony internetowej nie ma. To tak jak Instytut badający pastę do zębów z reklamy tejże pasty. Kit i pic na wodę

 21. Ireneusz pisze:

  Teraz w nowej dekadzie PIS potrzebuje wyborców i nowej opcji energii dla Polskich rządów na tle Europy i zmiennych wydarzeń
  wobec struktur spokoju.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika