Najnowszy sondaż: w Sejmie aż 5 ugrupowań | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.05.2019

Najnowszy sondaż: w Sejmie aż 5 ugrupowań

Mamy najnowszy sondaż parlamentarny. Sprawdziliśmy, jakie decyzje podjęliby ankietowani, gdyby wybory odbyły się teraz. Które partie mają szanse dostać się do Sejmu?

Okazuje się, że na podstawie najnowszego sondażu, w Sejmie znalazłoby się aż 5 ugrupowań. Liderem wciąż pozostaje z poparciem 36 % ankietowanych. Najwyraźniej rządzącej partii nie zaszkodziły ostatnie protesty nauczycieli.

Na drugiej pozycji ze stabilnym poparciem pozostaje , na którą oddałoby głos 28 % ankietowanych. Wygląda na to, że w dalszym ciągu nie ma skutecznego pomysłu na zbliżenie się do lidera. Wciąż jednak stabilnie zajmuje ważne miejsce w przestrzeni politycznej.

Trzecią pozycję zajmuje Kukiz’15 z poparciem 9 % ankietowanych. Jest to o tyle ciekawe, że ugrupowanie Pawła Kukiza jako jedyne w Sejmie nie pobiera państwowych subwencji i utrzymuje się jedynie ze składek swoich członków.

W Sejmie znalazłby się także Sojusz Lewicy Demokratycznej, który może liczyć na poparcie 7 % ankietowanych. Ostatnią partią w Sejmie byłoby z poparciem 5,5 %.

Poza parlamentem, ale blisko progu wyborczego pozostaje Wiosna Roberta Biedronia (4,5 %), a także KORWiN (4%). Nowoczesna uzyskała zaledwie 2,5 %, a partia 2 %. 1,5 % ankietowanych wskazało inną partię.

Sondaż przeprowadzono w dniach 1-4 maja 2019 r. na grupie 1054 losowo wybranych, pełnoletnich obywateli Polski.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.Moto Replika