Najnowszy sondaż: w Sejmie aż 5 ugrupowań | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.05.2019

Najnowszy sondaż: w Sejmie aż 5 ugrupowań

Mamy parlamentarny. Sprawdziliśmy, jakie decyzje podjęliby ankietowani, gdyby wybory odbyły się teraz. Które partie mają szanse dostać się do Sejmu?

Okazuje się, że na podstawie najnowszego sondażu, w Sejmie znalazłoby się aż 5 ugrupowań. Liderem wciąż pozostaje PiS z poparciem 36 % ankietowanych. Najwyraźniej rządzącej partii nie zaszkodziły ostatnie protesty nauczycieli.

Na drugiej pozycji ze stabilnym poparciem pozostaje Platforma Obywatelska, na którą oddałoby głos 28 % ankietowanych. Wygląda na to, że PO w dalszym ciągu nie ma skutecznego pomysłu na zbliżenie się do lidera. Wciąż jednak stabilnie zajmuje ważne miejsce w przestrzeni politycznej.

Trzecią pozycję zajmuje KukizR7;15 z poparciem 9 % ankietowanych. Jest to o tyle ciekawe, że ugrupowanie Pawła Kukiza jako jedyne w Sejmie nie pobiera państwowych subwencji i utrzymuje się jedynie ze składek swoich członków.

W Sejmie znalazłby się także , który może liczyć na poparcie 7 % ankietowanych. Ostatnią partią w Sejmie byłoby PSL z poparciem 5,5 %.

Poza parlamentem, ale blisko progu wyborczego pozostaje Wiosna Roberta Biedronia (4,5 %), a także KORWiN (4%). Nowoczesna uzyskała zaledwie 2,5 %, a partia Razem 2 %. ,5 % ankietowanych wskazało inną partię.

przeprowadzono w dniach -4 maja r. na grupie 1054 losowo wybranych, pełnoletnich obywateli Polski.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.Moto Replika