Niebezpieczna ale udana zasadzka na złodziei samochodów. Dwóch policjantów rannych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.09.2012

Niebezpieczna ale udana zasadzka na złodziei samochodów. Dwóch policjantów rannych

Policjanci rozbili gang złodziei samochodów, którzy kradli przede wszystkim hondy. W trakcie zatrzymania złodzieje próbowali staranować policyjną blokadę na moście w gdańskiej Przegalinie. Dwóch gdańszczan znalazło się w rękach funkcjonariuszy. Obaj wcześniej mieli związek z kradzieżami samochodów.

Złodzieje samochodów zostali zatrzymani w Przegalinie. (Fot. KWP Gdańsk)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej rozbili grupę złodziei aut.

Do zatrzymania 2 członków grupy doszło późnym wieczorem 19. września na moście w gdańskiej Przegalinie. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę w miejscu, w którym miała przejeżdżać skradziona w lipcu tego roku honda civic.

Poruszający się nią sprawcy zdecydowali się staranować policyjną blokadę i z całym impetem uderzyli w jeden z radiowozów. Na skutek uderzenia rannych zostało dwóch policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 lat. Obaj są mieszkańcami Gdańska. Byli wcześniej karani za kradzieże samochodów.


Fot. KWP Gdańsk

Policjanci pracowali nad tą grupą od kilku miesięcy. Jej członkowie kradli przede wszystkim hondy na terenie Gdańska. W efekcie przeszukań przeprowadzonych po zatrzymaniu mężczyzn policjanci znaleźli również renault lagunę, która w policyjnych systemach figuruje jako skradziona w Niemczech. Auto było zaparkowane w garażu jednego z zatrzymanych.

W piątek obaj usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za kradzieże samochodów i napaść na funkcjonariuszy policji. Ponadto kierujący hondą w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu za co również odpowie przed sądem. Obaj zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika