Nowak wydał blisko 40 tys. zł na telefony, Pawłowicz prawie 15 tys. zł na taksówki… | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.01.2015

Nowak wydał blisko 40 tys. zł na telefony, Pawłowicz prawie 15 tys. zł na taksówki…

Sławomir w 2013 roku jako wydał na usługi telekomunikacyjne blisko 40 tys. zł. W tym czasie sprawował także funkcję ministra. Sprawę postanowiła zbadać prokuratura. A jak kształtują się wydatki innych posłów?

nowak-telefony

Sławomir , jak wylicza portal mojepanstwo.pl, w 2013 roku wydał na usługi telekomunikacyjne kwotę 39.948,- zł, podczas gdy średnia wydatków na tego typu usługi wśród posłów wynosiła 7.269,- zł.

Prokuratura postanowiła sprawdzić wydatki Nowaka, który od listopada 2011 r. do listopada 2013 r. był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Z reguły jest tak, że ministrowie poza służbowymi limuzynami i innymi dodatkami dysponują także służbowym telefonem. Gdyby w tym przypadku było inaczej i minister musiał korzystać z własnego telefonu, za który następnie płacić miałaby Sejmu – byłoby to co najmniej dziwne. Skąd zatem wydatki poselskie na telefony, które zadeklarował minister?

Przypomnijmy, sąd pierwszej instancji skazał Sławomira Nowaka za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych na karę 20 tys. zł grzywny. Czy w związku z kolejnymi wątpliwościami po raz kolejny stanie przed sądem?

pawlowicz-taksowki

Z ciekawych informacji dotyczących posłów na uwagę zasługują wydatki posłanki Krystyny Pawłowicz z PiS, która jest rekordzistką wśród parlamentarzystów jeśli chodzi o przejazdy taksówkami. W 2013 roku wydała na ten cel aż 14 907 zł, podczas gdy średnia na posła wyniosła 303 zł.

Więcej na temat wydatków poselskich można znaleźć na stronie http://mojepanstwo.pl/wydatki_poslow

Z kolei wśród posłów-podróżników prym wiedzie Tadeusz Iwiński z SLD, który wyjechał za granicę 72 razy, co kosztowało łącznie 402 895,19 zł. Wśród najczęściej wyjeżdżających znaleźli się także Jan Dziedziczak (PiS)47 wyjazdów na kwotę 211 541,71 zł, Barbara Bartuś (PiS)23 wyjazdy na kwotę 203 937,53 zł i Jerzy Wenderlich (SLD) – 29 wyjazdów na kwotę 203 695,54 zł

Więcej o wyjazdach służbowych posłów na: http://mojepanstwo.pl/wyjazdy_poslow

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika