Nowy Dwór Gdański: Czy celowo podpalił dom z kilkunastoma osobami w środku? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.08.2013

Nowy Dwór Gdański: Czy celowo podpalił dom z kilkunastoma osobami w środku?

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru budynku mieszkalnego, do którego doszło w sobotę w miejscowości Nowotna (powiat nowodworski). Na jego skutek doszczętnie spłonął dom zamieszkiwany przez dwie wielodzietne rodziny. Wśród mieszkańców są małe dzieci. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynku. Dziś usłyszy zarzuty. Za sprowadzenie życia dla mieszkańców spalonego domu grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Nowy Dwór Gdański: Czy celowo podpalił dom z kilkunastoma osobami w środku?

Do zdarzenia doszło w sobotę w niewielkiej miejscowości Nowotna. Około godziny 22.00 policjanci i strażacy zostali wezwani do pożaru budynku. Na miejscu okazało się, że w płomieniach stanął drewniany dom zamieszkiwany przez kilkanaście osób, w tym kilkoro małych dzieci.

Funkcjonariusze upewnili się, że wszyscy ludzie opuścili budynek i są bezpieczni.

Nowy Dwór Gdański: Czy celowo podpalił dom z kilkunastoma osobami w środku?

Podczas gdy strażacy gasili pożar, policjanci w rozmowach ze świadkami ustalili, że związek z pożarem może mieć młody mężczyzna. Mundurowi od razu rozpoczęli jego poszukiwania. Jeszcze tej samej nocy, przed północą zatrzymali 23-latka w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Odzież, jaką miał na sobie była mokra i przesiąknięta dymem. Mężczyzna tłumaczył, że pomagał gasić pożar. Policjanci zatrzymali 23 – latka i tej samej nocy trafił za kraty policyjnej
celi.

Feralnej nocy i następnego dnia na miejscu pożaru trwały policyjne czynności. Śledczy szczegółowo przesłuchali świadków zdarzenia i przeprowadzili oględziny zgliszcz domostwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna jest znany mieszkańcom spalonego domostwa. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności i motywy jego działania. Jeszcze dziś mężczyzna zostanie przesłuchany przez prokuratora Prokuratury Rejonowego w Malborku.

Za podpalenie, a tym samym sprowadzenie życia dla kilkunastu osób grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>