Osama bin Laden nadal żyje - twierdzi Edward Snowden | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.02.2016

Osama bin Laden nadal żyje – twierdzi Edward Snowden

Osama żyje i przebywa na Bahamach pod opieką CIA – twierdzi Edward Snowden.

Snowden2014

Były pracownik CIA, Edward Snowden powiedział, że ma dowody wskazujące na to, że Osama bin Laden, który miał zostać zabity w Pakistanie przez amerykańskie siły specjalne w 2011 roku – wciąż żyje.

W rozmowie z moskiewską prasą Snowden powiedział Osama mieszka na Bahamach i znajduje się na liście płac CIA. – Mam dokumenty potwierdzające, że jest jeszcze na liście płac CIA. On nadal otrzymuje ponad 100.000 dolarów miesięcznie, które amerykański wywiad przekazuje poprzez kilka firm i organizacji bezpośrednio na jego rachunek bankowy. Obecnie nie wiem, gdzie przebywa, ale w 2013 roku, żył spokojnie w willi z swoimi pięcioma żonami i wieloma dziećmi.

Snowden obecnie mieszka w Rosji, tym jak uciekł z USA po ujawnieniu tajnych informacji na temat działań inwigilacyjnych realizowanych przez NSA.

Według Snowdena, CIA we współpracy z pakiństańskimi tajnymi służbami, sfingowała śmierć byłego lidera Al-Kaidy, następnie został przetransportowany wraz z rodziną do nieznanego miejsca na Bahamach. Ukrywanie bin Ladena jest o tyle łatwe, że dziś cały świat wierzy, że były Al-kaidy nie żyje, więc nikomu nawet do głowy nie przychodzi, że może mieć do czynienia z bin Ladenem, który aktualnie nie ma brody i ubiera się w sposób nie odróżniający go od innych mieszkańców wyspy.

Rewelacje Snowdena nie zostały jednak do tej pory potwierdzone przez jakiekolwiek inne źródła. Należy również mieć na względzie fakt, iż oświadczenia Snowdena mogą być inspirowane przez Moskwę na potrzeby polityczne i propagandowe.

źródło: worldnewspolitics

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 6 komentarzy
Napisano
 1. A Hitler w Argentynie, Caucescu i kto jeszcze ?
  Kolejny odcinek serialu „Nie ufaj prawdzie”…

 2. belissimo pisze:

  Niby skad on to moze wiedziec przebywajac w Rosji?

 3. Imię... pisze:

  Snowden marionetką w rękach Putina

 4. asd pisze:

  Trudno uwierzyć, że Snowden ma takie informacje przebywając w Rosji, ale tez trudno uwierzyć, ze amerykanie zabili Bin Ladena, a jego ciało wrzucili do morza – nawet nagrań, czy zdjęć nie ma z tej akcji.

 5. anka pisze:

  Do asd i belissimo
  ludzie nauczcie się w końcu czytać ze zrozumieniem. Tam jest napisane, że po ujawnieniu tych informacji uciekł do Rosji a nie zdobył je przebywając w niej

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika