Parkrun Gdańsk tym razem na lodzie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.02.2014

Parkrun Gdańsk tym razem na lodzie

Wczorajszy parkrun przypominał trochę jazdę figurową na lodzie. Mimo fatalnej nawierzchni na trasie, około 70 uczestników ukończyło 106. edycję cosobotnich biegów. Wśród nich znalazło się kilkunastu debiutantów.

Wśród Pań najszybsza była reprezentantka Akademii Biegania – Agata Masiulaniec, która z czasem 24:55 wygrała tu po raz siódmy. Minutę później linię mety przekroczyła kolejna akademiczka, Ania Gruźlewska. Natomiast najniższe miejsce na podium osiągnęła z wynikiem 26:3 Adrianna Lech z KL Gdańsk.

Zasłużone zwycięstwo u Panów i to z dużą przewagą nad resztą stawki, odniósł Tomek Bagrowski (Radość Biegania). Był to jego piąty wygrany bieg w gdańskiej edycji parkrun. Pokonanie 5 km w niezwykle śliskich warunkach zajęło Tomkowi 8 minut i 53 sekundy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kalinowski, który ma na koncie już 75 startów, a wczoraj trasę zaliczył w czasie 20:12. Trzeci był Marcin Wietecha z rezultatem 20:24.