Parkrun Gdańsk tym razem na lodzie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.02.2014

Parkrun Gdańsk tym razem na lodzie

Wczorajszy parkrun przypominał trochę jazdę figurową na lodzie. Mimo fatalnej nawierzchni na trasie, około 70 uczestników ukończyło 106. edycję cosobotnich biegów. Wśród nich znalazło się kilkunastu debiutantów.

Parkrun Gdańsk tym razem na lodzie

Wśród Pań najszybsza była reprezentantka Akademii Biegania – Agata Masiulaniec, która z czasem 24:55 wygrała tu po raz siódmy. Minutę później linię mety przekroczyła kolejna akademiczka, Ania Gruźlewska. Natomiast najniższe miejsce na podium osiągnęła z wynikiem 26:31 Adrianna Lech z KL Lechia Gdańsk.

Zasłużone zwycięstwo u Panów i to z dużą przewagą nad resztą stawki, odniósł Tomek Bagrowski (Radość Biegania). Był to jego piąty wygrany bieg w gdańskiej edycji parkrun. Pokonanie 5 km w niezwykle śliskich warunkach zajęło Tomkowi 18 minut i 53 sekundy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kalinowski, który ma na koncie już 75 startów, a wczoraj trasę zaliczył w czasie 20:12. Trzeci był Wietecha z rezultatem 20:24.

Aktualny ranking III edycji parkrun Gdańsk po czwartym biegu:

Panie

  1. Elżbieta Tuwalska – 400 pkt.
  2. Weronika Wilk (Akademia Biegania) – 395 pkt.
  3. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) – 393 pkt.

Panowie

  1. Krzysztof Klawikowski – 377 pkt.
  2. Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) – 366 pkt.
  3. Jakub Gołąb – 367 pkt.

Maciej Gach (parkrun Gdańsk)
Fot. Pia Regan, Mirek Jasiński, Weronika Wilk

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika