Pianistka z wielkim talentem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.03.2021

Pianistka z wielkim talentem

Minął kolejny semestr nauki studentów Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się egzaminom oraz recitalom dyplomowym na studiach II stopnia wydziału instrumentalnego.

fot. M. Stosik

Przy zachowaniu wszelkich niezbędnych procedur sanitarnych i dzięki uprzejmości Rektora prof. Ryszarda Minkiewicza mogliśmy wysłuchać prezentacji w wykonaniu pianistów.

Oprócz kilku recitali, które zostały odwołane (o czym błyskawicznie zostaliśmy powiadomieni przez Uczelnię), na szczególną uwagę zasługuje znakomity występ pani Natalii Zaleskiej, która na najwyższym poziomie oraz z pełnym zaangażowaniem wykonała 6 Toccat J. S. Bacha BWV 910-915, wyjątkowo trudny i wymagający program. Młodą pianistkę oceniamy jako bardzo utalentowaną, z ogromnym potencjałem na przyszłość.

fot. M. Stosik

W tym miejscu należy przywołać nazwisko profesora Bogdana Kułakowskiego, który od lat naucza panią Natalię Zaleską, która z sukcesami reprezentuje gdańską Akademię na konkursach fortepianowych w Polsce i poza granicami kraju. Warto tu wymienić chociażby ostatni sukces, czyli I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Omsku (Rosja) czy II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy tak zdolnych studentów oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia artystyczne.

Michał Stosik

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika