Pierwsza wyjazdowa wygrana Lechii w obecnym sezonie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.08.2014

Pierwsza wyjazdowa wygrana Lechii w obecnym sezonie

Lechia Gdańsk zwyciężyła dziś nad Piastem Gliwice 3:1 i tym samym zdobyła pierwsze w tym sezonie trzy punkty na wyjeździe. Najlepszym zawodnikiem został Piotr Wiśniewski, który strzelił dwie bramki dla Biało-Zielonych. Gdańszczanie kończyli mecz w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał bowiem Maciej Makuszewski.

WiśniewskiPiotr_Lechia

Trener Lechii, Joaquim Machado, ponownie zdecydował się wystawić ten sam skład, co w poprzednich meczach ligowych. Wśród rezerwowych gości pojawił się Adam Dźwigała, którego wcześniej brakowało w kadrze meczowej.

Pierwszą bramkę strzelili przyjezdni. W 20 minucie hiszpańskiego bramkarza gospodarzy pokonał Wiśniewski. Podopieczni Machado nie zdołali za długo utrzymać prowadzenia, dwie minuty później bowiem do wyrównania doprowadził Ruben Jurado po uderzeniu piłki głową. Do zmiany stron wynik się nie zmienił.

Drugiej połowy nie wznowił Bartłomiej Pawłowski. W przerwie podjęto decyzję, że w drugiej połowie w jego miejsce zagra Piotr Grzelczak. Na kolejną bramkę kibice nie musieli czekać zbyt długo. Po ośmiu minutach od rozpoczęcia drugiej części gry na listę po raz drugi wpisał się jeszcze raz Wiśniewski. Trafienie zanotował z rzutu wolnego. Niespełna kwadrans później w polu karnym sfaulowany został Zaur Sadajew i sędzia główny tego spotkania postanowił przyznać rzut karny Lechii. Do wykonania jedenastki podszedł Stojan Vranjes i wykorzystał ją pomyślnie, w rezultacie czego powiększyli swoją przewagę do dwóch bramek.

W 86 minucie boisko musiał opuścić Makuszewski. Pomocnik gości obejrzał drugą żółtą kartkę, czyli w konsekwencji prowadzący ten pojedynek Daniel Stefański ukarał go czerwoną kartką. Decyzja ta nie wpłynęła jednak znacząco na postawę trójmiejskiego zespołu, który ostatecznie wygrał z Piastem 3:1.

Jeśli chodzi o posiadanie piłki, Lechia miała 53%, a Piast 43. Gospodarze oddali tylko dwa celne strzały na bramkę Treli, a goście – pięć. Piastowi odgwizdano cztery spalony, Lechii ani jednego. Piast trzy razy wykonywał rzuty rożne, przeciwnicy cztery razy. Obie drużyny miały po dziewiętnaście rzutów wolnych. Ogółem Lechia miała czternaście sytuacji bramkowych, Piast zaś siedem. Lechia ma na koncie już siedem punktów w tym sezonie (dwie wygrane i remis), natomiast Piast tylko jeden (remis i dwie przegrane).

PIAST GLIWICE – LECHIA GDAŃSK 1 : 3

[0:1] Wiśniewski ’20

[1:1] Jurado ’22

[1:2] Wiśniewski ’53

[1:3] Vranjes ’65 – rzut karny

Piast: Alberto – Klepczyński, Horvath, Polak, Piotr Brożek – Murawski, Carles – Podgórski [k] (74. Izvolt), Hanzel (54. Wilczek), Badia (68. W. Kędziora) – Jurado

Lechia: Trela – Pietrowski, Janicki [k], T. Valente, Leković – Vranjes, Borysiuk – Makuszewski, P. Wiśniewski (84. Możdżeń), B. Pawłowski (46. Grzelczak) – Sadajew

Żółte kartki: Brożek, Horvath; Janicki, Leković

Czerwone kartki: Makuszewski (dwie żółte)