Polaku, weź zdrowie we własne ręce | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.06.2023

Polaku, weź zdrowie we własne ręce

Choroby sercowo-naczyniowe stanowią jedną z głównych przyczyn zgonu pacjentów (46%), po chorobach nowotworach (24%) czy powikłaniach stosowanych leków (30%). Sposoby obecnego ich leczenia często odbiegają od zasad zdrowego rozsądku i znajomości fizjologii człowieka. Tak chętnie zapisywane statyny, mające obniżyć poziom cholesterolu, który nie odpowiada za procesy miażdżycowe, powodują bardzo dużo powikłań i obniżają komfort naszego życia.

Prof. Andrzej Frydrychowski jest lekarzem, autorem książek dotyczących zdrowia.

Wynika z tego, że osób jest leczonych lekami, które nie zawsze są skuteczne, a mają duże działanie uboczne. Przecież wzrastająca liczba zachorowań nie bierze się z powietrza. To końcowy wynik naszych błędów popełnianych na co dzień. Brak ruchu, błędy dietetyczne itd. Często wmawianie nam, że jedząc tłuszcz narażamy się na przyspieszony rozwój miażdżycy, a dieta wysoko węglowodanowa da nam dużo siły i zdrowia, jest po prostu chore.

Czas najwyższy wziąć zdrowie we własne ręce. Dlatego powstał kolejny tom Choroby sercowo-naczyniowe, w której w zrozumiały sposób tłumaczymy jak postępować w tych schorzeniach. Nie zawsze leki będą najlepszym rozwiązaniem, chociaż nigdy nie neguje ich zastosowania w uzasadnionych przypadkach. Nie jest prawdą, że jesteśmy zmuszeni brać leki do końca życia. Chociaż taki pacjent jest ideałem dla systemu. Przykładowo, mamy nadciśnienie i dostajemy szereg leków mających je obniżyć. Jest to typowo leczenie objawowe. Zostajemy wiecznym pacjentem.

Czy nie lepiej jest poszukać przyczyny nadciśnienia (pomijam tutaj przyczyny wykrywane przez medycynę akademicka jak np. zwężenie tętnicy nerkowej). Najczęściej jest to nadwaga, stany zapalne przy błędach dietetycznych itd. Czyli zaczynamy od odpowiedniej diety i suplementacji. Zmieniamy nasze niezdrowe nawyki na zdrowe. Ograniczamy węglowodany, wprowadzamy tłuszcz. Szybko uzyskamy spadek wagi ciała, bez efektu jo-jo. Dodatkowo uzupełniamy mikroelementy i witaminy, co najczęściej da nam normalizację ciśnienia tętniczego i możliwość odstawienia leków. Bardzo ważne jest pilnowanie poziomu D3 branej razem z witamina K2MK7. Ponad 90% Polaków ma jej niedobory. Poziom tej witaminy jest tak ważny, ze zawsze rozpoczynam leczenia od jej właściwej suplementacji. Co to znaczy właściwej? Dla uzyskania prawidłowego jej poziomu (to jest wartości 80-100 ng/ml) to najczęściej oznacza podawanie minimum 10 000 I.U. plus 200 mcg Wit K2MK7. Straszenie nas, ze poziom powyżej 100 ng/ml jest toksyczny i za chwile umrzemy, jest nieporozumieniem. Miałem pacjentów przyjmujących miesiącami dawkę dziennie 100 000 I.U. i nadal żyją, nie maja żadnych powikłań. Oczywiście takie postępowanie jest bez sensu. Podaje tylko przykład, żeby nie bać się suplementacji we właściwej dawce.

Inny przykładem częstego schorzenia są zaburzenia rytmu serca. Jest to niebezpieczne i uciążliwe schorzenie. Kiedy mamy wysoką akcje serca np. powyżej 120 uderzeń na minutę, stwarzają się warunki do powstawania skrzepów krwi. Taki skrzep może się oderwać ze ścianki mięśnia sercowego i powędrować z prądem krwi, powodując w pewnym momencie zablokowanie naczynia tętniczego i tym samym spowodować ostre niedokrwienie miejsca które uczynniała zatkana tętnica.

Może wystąpić zawał mięśnia sercowego bądź udar mózgu, w zależności które naczynie tętnicze zostało zatkane. Jest to duży problem w medycynie. Próbuje się umiarowić akcje serca, wykonując tzw. kardiowersję lub zniszczyć ognisko, które wysyła dodatkowe bodźce powodujące migotanie przedsionków. Są to metody inwazyjne i najczęściej mało skuteczne. Czy nie lepiej jest zastosować prostszą metoda nie mającą żadnych objawów ubocznych, w postaci zwiększonego spożywania dobrych tłuszczy a szczególnie omeg 3. Bardzo często takie postępowanie okazuje się skuteczne.

Jeżeli chcecie państwo dowiedzie się o innych skutecznych metodach postępowania w wielu schorzeniach sercowo-naczyniowych, zachęcam do przeczytania o tych schorzeniach. Dowiedzą się państwo jak radzić sobie samemu w wielu innych schorzeniach. Podpowiadamy jak postępować w sposób zgodny z natura w wielu typach schorzeń sercowo-naczyniowych.

Nasza najnowsza książka do nabycia tu: https://www.zdrowiebezlekow.pl/ksiazki/17355-skutecznie-wyleczyc-choroby-sercowo-naczyniowe-prof-andrzej-frydrychowski-dr-michal-lange-9788396547569.html

Prof. Andrzej Frydrychowski

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika