Policja traci autorytet | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.04.2020

Policja traci autorytet

Światowa epidemia okazała się bardzo skutecznym narzędziem do weryfikacji skuteczności i sprawności rządów poszczególnych państw. Rząd polski od samego początku z problemem sobie nie radzi, a podejmowane decyzje są chaotyczne, niespójne, niezgodne z prawem, a co najważniejsze – degradujące fundamenty naszego państwa.

Wprowadzone w ekspresowym tempie prawa, co do których niemal wszyscy prawnicy formułują negatywna ocenę, spowodowały choćby to, że sukcesywnie, każdego dnia autorytet społeczny tracą polscy policjanci.

Za sprawą funkcjonariuszy, którzy pod pretekstem walki z wirusem, za cel obrali sobie bezpodstawne represjonowanie niewinnych obywateli, zaufanie społeczne traci cała polska policja, która co najmniej od trzech dekad próbuje budować swój jako formacji nowoczesnej, profesjonalnej, nie mającej nic wspólnego z opresyjną komunistyczną milicją.

Niestety, coraz częściej widzimy, że nadal ma z nią sporo wspólnego, a funkcjonariusze zamiast działać fachowo, rozsądnie, sprawnie, zgodnie z prawem i dla dobra obywateli, starają się wchodzić w rolę gorliwych obozowych kapo, którzy w zamian za wskazanie fikcyjnego nadużycia współwięźnia, dostaną dodatkową rację żywnościową…

W naszym wypadku będzie to pochwała od naczelnika, który z kolei dostanie premię od komendanta, a ten uścisk dłoni od ministra… Czy naprawdę w ten sposób warto próbować przypodobać się ekipie, która w jaskrawy sposób łamie konstytucję i tym samym działa na szkodę Polaków?

Wszyscy chyba widzieli, w jaki sposób zachowuje się policji kontrolujący klientów smażalni ryb w Mikołowie. W zasadzie to nawet nie były kontrole, to były działania zastraszające, wprost represyjne wobec niewinnych i nikomu niezagrażających obywateli – klientów tamtejszego punktu gastronomicznego.

Podobnie skandalicznym zachowaniem było wkroczenie przez policjantów i przerwanie mszy w jednym z kościołów tylko dlatego, że wydawało mi się, że w świątyni zamiast 5 wiernych jest ich 6. Takich działań nie podejmowali nawet funkcjonariusze znienawidzonej komunistycznej bezpieki, którzy potrafili uszanować obrzędy religijne, i gdy mieli kogoś aresztować, czynili to po zakończeniu mszy.

Dziś, u niektórych policjantów nie ma żadnych granic ani przyzwoitości, ani kultury, ani rozsądku. Nie ma także zwykłego ludzkiego wyczucia sytuacji, minimum empatii…

Już wkrótce Polacy zaczną przypominać sobie czym były ZOMO, a mogą liczyć się z tym, że będą określani właśnie mianem zomowców, bo autorytet policyjnej w tej chwili upad, co widać zarówno rozmawiając z Polakami, jak i czytając rozmaite opinie w internecie. A wszystko dlatego, że policyjnym decydentom wydaje się, że im większy wykażą serwilizm wobec aktualnie rządzących, tym więcej uzyskają korzyści dla siebie. Być może, ale pamiętajcie drodzy komendanci, że obecna władza się zmieni, wy także odejdziecie, a policja pozostanie i w dalszym ciągu będzie musiała funkcjonować wśród ludzi. Bez społecznego szacunku będzie jej bardzo trudno.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 9 komentarzy
Napisano
 1. OTUA pisze:

  Co za jednostronnie napisany artykuł. Przykładowo: Koleś od stawów rybnych obchodził prawo o zgromadzeniach a tzw. „kupujący” czekali w kolejce po kilka godzin. Jest o tym napisane w wielu miejscach w sieci wystarczy posprawdzać w kilku źródłach. Ale to by nie pasowało dziennikarzynie do tezy którą sobie postawiła.

  • atamo pisze:

   Jaaasne, lepiej niech robią bezprawie. Policja pokazała swoją prawdziwą twarz, niech się ogarną w końcu, bo nie tylko oni żyją w tym państwie. Co by ten koleś ze smażalni nie robił, na filmie widzimy idiotyczne zachowanie policjanta i dyrygowanie ludźmi. Jest coś takiego jak szacunek, a ten nie miał go ani do właściciela, ani do klientów. setki filmów z nieprawidłowych interwencji zalewa internet. Policje pojebao

  • Kasia pisze:

   Nie prawda, chwile wcześniej też stałam w tej kolejce, czekałam ok 30 minut na rybkę, frytki i burgera na wynos. Gdy odjeżdżało stało tak około 3-4 osób które przyjeżdżały w międzyczasie gdy ja już tam byłam, wszyscy po zamówienia na wynos. Przy wyjeździe mijałam radiowóz który wjeżdżał na parking. Komentarz policji jest mocno zmanipulowany. Wiadomo że próbują się bronić

 2. Jednostronny to jest stosunek policji do obywateli. Za to rządzącym pozwalają łamać prawo.

  • Atamto pisze:

   otóż to! Pysiorki mogą co chcą, a obywatel? Niech dyma, żeby rządzący psycho-egoista pan prezes chapał i robił co chce. To jest raczkująca dyktatura.

 3. Kowal pisze:

  Co gorsza część narodu poczuła zew Wałęsy i kabluje na swoich że się gromadzą w czasie sfingowanej epidemii. Ciekawe kiedy się połapiecie, że ta epidemia to tylko żydowskie kłamstwa i tresura bydła hodowlanego przed czipowaniem. Założę się, że nigdy skoro większość z was wierzy, że w Smoleńsku rozbił się samolot. Bez kadłuba tam przyleciał i z ogonem odciętym szlifierką. Zostawił też pod sobą ślady kół ciężarówek – magia normalnie!

 4. kresowiak pisze:

  policja to była przed wojną

 5. hm pisze:

  Wujek opowiadał, że gdy był w szkole zniesiono obowiązek należenia do ZMS (Związek Młodzieży Socjalistycznej). Wujek się pierwszy zgłosił do wypisania i miał później obniżoną ocenę z zachowania. Gdy na którymś „leciu” zapytał nauczyciela, dlaczego obniżył mu ocenę, uzyskał odpowiedź „takie były czasy”. Pytanie – kto tworzył te czasy? Kanalie, które dla pieniędzy służą władzy.

 6. Lukasz pisze:

  Znakomity tekst, doskonale oddaje to co się teraz dzieje w kraju

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika