Przemoc na internetowym czacie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.08.2017

Przemoc na internetowym czacie

Czy wobec nadal jest popularnym środkiem wychowawczym? Okazuje się, że tak! Na  niepokojące zjawiska zwróciła uwagę jedna z uczestniczek  popularnego internetowego czatu.

Nasza czytelniczka napisała:
Szanowny Panie Redaktorze, chcę Pana zainteresować tym, że na czacie wp.pl  znajdują się kobiety, które stwierdzają, iż stosują wobec swoim dzieci.

Matki w tym pokoju czatu są ukrytymi lesbijkami, które w rozmowach prywatnych po zadaniu pytania: „Jakie masz poglądy na wychowanie ?” Odpowiadają, że biję swoje i opisują wobec nich.

Temat jest bardzo kontrowersyjny, gdyż dotyczy małoletnich i stosunków społecznych panujących w Polsce. Oficjalnie i stosowanie kar cielesnych wobec jest karalne, jednak rzeczywistość bywa brutalna.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy informacje od naszej informatorki są prawdziwe. Podając się za anonimową osobę zadawaliśmy pytania dotyczące wychowania dzieci. Odpowiedzi kobiet na czacie wp.pl  były jednoznaczne: 96 % pytanych powiedziało, że bije swoje jak i stosuje inne kary cielesne.

Postanowiliśmy porozmawiać z przedstawicielem platformy wp.pl. Na pytania odpowiada Maria Skoczkowska, specjalista ds. PR Marketing, Komunikacja i PR.

Czy wp.pl może kontrolować osoby na czacie?

– Jak zostaniemy poinformowani przez użytkownika o bezprawnych treściach, to oczywiście  zespół moderatorów je usuwa.

Czy wp.pl wspiera osoby które są za przemocą wobec swoich umożliwiając im na wymianę poglądów  na temat przemocy?

– Poglądy należą do osób je wypowiadających na udostępnionym forum. Jeżeli ktoś uważa, że post narusza prawa innych osób lub jest w inny sposób bezprawny to należy go zgłosić do usunięcia.

Mało osób jest wrażliwych na krzywdę dzieci. A piszę ten artykuł po to, aby przestrzec przed stosowaniem przemocy wobec dzieci. Mam nadzieje,  że choć w minimalnym stopniu wpłynie on na poprawę losu najmłodszych, którzy są bici przez kobiety czatujące na wp.pl.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika