Rekordowy skok spadochronowy Baumgartnera z wysokości 38 km z prędkością ponaddźwiękową – wideo. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.03.2014

Rekordowy skok spadochronowy Baumgartnera z wysokości 38 km z prędkością ponaddźwiękową – wideo.

Austriak , który w 2012 roku skoczył na ziemię z wysokości 38 km, przekraczając prędkość dźwięku, ponownie przypomniał sobie. Tym razem w internecie pojawił się zapis rekordowego skoku spadochroniarza.

Feliks Baumgartner. Foto: Reuters

Feliks Baumgartner. Foto: Reuters

Film nakręcono na podstawie nagrań z kamer zainstalowanych w skafandrze Baumagartnera. Na nim dobrze widoczny skok z kapsuły, lot i lądowanie spadochroniarza. Jak możemy sami teraz zobaczyć Baumgartnerem silnie zakręciło na początku lotu, ale udało mu się ustabilizować pozycję.

Film pokazuje również rozmowy Baumgartnera z ekspertami, którzy pomogli mu wykonać historyczny skok. Jego lot trwał 4 minuty i 19 sekund. Życie skoczka było zagrożone, zwłaszcza na początku, ale udało mu się opanować sytuację i wszystko dobrze się skończyło. Teraz Baumgartner zamierza się ustatkować i zostać ratownikiem górskim.

Baumgartner posiada również obecnie kolejne osiągnięcie – rekord liczby odsłon swojego skoku prezentowanego w internecie na YouTube. Jego skok z prędkością ponaddźwiękową śledziło w internecie 8 mln osób.
Dane dotyczące skoku ze stratosfery, w tym informacje z czujników podłączonych do ciała Baumgartnera, będą teraz badać naukowcy. A na wzór skafandra dzielnego Feliksa tworzy się już podobne dla pilotów wojskowych.

Źródło: Komsomolska Prawda


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika