Rysa na wizerunku moralnym PiS | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.04.2018

Rysa na wizerunku moralnym PiS

Państwo solidarnościowe, o jakim szczególnie głośno mówi teraz Premier, najpierw winno zająć się najbiedniejszymi i będącymi kalekami i ich opiekunami. Bieda była najbardziej widoczna w wielodzietnych rodzinach. 500 plus to załatwiło. Bieda kalek i ich opiekunów widoczna nie była. Rodzice dzieci niepełnosprawnych mieli się stosunkowo dobrze. Rodzice niepełnosprawnych dorosłych demonstrowali za Tuska i teraz, bo dotąd nikt się nimi się nie zajął. Ale są też opiekunowie niepełnosprawnych matek, ojców, sióstr i braci a nawet wnuków. Jeśli się tego nie załatwi od razu całościowo, to zaczną się skargi i protesty tych grup.

To, co zrobiono, to jest kolosalny błąd, o wiele większy, niż ten z nagrodami – rysa na wizerunku moralnym PiS, które chwaliło się (i słusznie) nienaganną moralnością, a to jest jego ważny atut.

Zrównanie socjalnej z najniższą (bardzo skromny postulat) oznacza podniesienie tejże o sto kilkadziesiąt zł. Takie coś nie zadziała. Tak samo jak suma 500 mln, co jest w świetle miliardów, jakie coraz to padają z ust rządu, JAKO ZAOSZCZĘDZONE, ALBO UZYSKANE wyżej Z PODATKÓW I DAJĄCE MOŻLIWOŚCI FINANSOWANIA WIĘCEJ, NIŻ JEST W BUDŻECIE, robi wrażenie kiepskie.

Zapowiedź polepszenia warunków poruszania się po mieście w ciągu 7 lat za 23 miliardy, które „Mamy”, brzmi dziwacznie I NIE BĘDZIE MIAŁO SKUTKU W ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ. PO PIERWSZE TAK DŁUGI OKRES NIE PRZEMAWIA DO WYOBRAŹNI a po drugie – co to znaczy „mamy”, skoro za 7 lat może rządzić kto inny?

Wszak protestującym chodzi głównie o dodatek 500 zł, jaki pozwoliłby im jako tako przeżyć (a taka suma podniesiona została zapewne przez analogię do 500 +). Nie da się tego zagadać. Media także prorządowe już o tym piszą i mówią. Krzyczą. Pomysł mieliście taki, podpisując umowę z organizacjami pozarządowymi, aby uciec do przodu, tak jak świetnie wyszło z nagrodami.

Tylko tu jest zupełnie temat – sto razy bardziej dramatyczny moralnie.

Kolejny błąd to wprowadzenie podatku dla najbogatszych bez oświadczenia, że to pójdzie konkretnie w całości na kaleki i natychmiast jak zacznie spływać, podnoszony będzie dodatek dla opiekunów kalek, nawet do większego poziomu niż 500. Na razie dajemy z rezerwy po 150 zł czyli 2 razy więcej, niż jest czyli dodatkowe 500 mln (przecież nas stać na to !!).

Poprzednio rząd nie potrafił sobie poradzić z nagrodami i dopiero Prezes rozbroił bombę, nadzwyczaj inteligentnie.

Każdego dnia będzie wrzód rósł. Rząd każdego dnia wprowadza co najmniej jedną decyzję super pozytywną dla ludzi i Państwa oraz gospodarki. Codziennie też służby likwidują co najmniej jedną poważną grupę przestępczą. Kompletnie nie potrafi tego pokazać. Dlatego jego błędy tak mocno działają na publiczność.

O tym, żeby nauczyć się także PR poza dobrą informacją, o tym w rządzie i partii, chyba kompletnie nie wiedza, co to takiego aby.

PR- owiec Kwacha Seguela wzniósł po jego triumfie wyborczym w 1995 r. toast nie za Kwacha tylko za siebie : „To jest mój 11-ty prezydent” Tymochowicz, który zrobił Tuska premierem, podobno ma mieć wkrótce proces. Ja bym urwał łeb jego sprawie w zamian za to, aby bezpłatnie uczył Was, jak być nowoczesnymi politykami. A już wypowiedzi notabli PiS agresywne wobec matek koczujących w Sejmie to samobójstwo. Powinni ustąpić ze stanowisk, jeśli mają honor i myślą o sukcesie partii w wyborach. A przecież, gdyby była porządna informacja o czynach rządu, minimalny choć PR i pomyślunek, jak nasze zachowania publiczne działają na wrażliwość społeczną, będzie możliwość bez trudu osiągnąć większość konstytucyjną w 2019 roku.

Słyszę, że zaczynacie argumentować, iż za matkami stoi opozycja i one protestują politycznie.

Osoby, które tak mówią, WINNY BYĆ OD RAZU WYWALONE Z PIS z wielkim hukiem.

Nie trzeba badać ich ilorazu inteligencji. Na pewno nie przekracza 50. Dać im najwyższą kategorie niepełnosprawności i niech siedzą i protestują razem z matkami na korytarzu sejmowym.

Mariusz Muskat – Działacz opozycji w okresie PRL. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w przeszłości współpracownik KOR i RMP, dwukrotny więzień polityczny PRL (68 i 81-82), specjalnie dla Gazety Bałtyckiej o proteście w Sejmie o porządku końca władzy PiS.

Autor

- działacz opozycji w okresie PRL, socjolog i dziennikarz. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. Janusz pisze:

  Socjolog i dziennikarz… hmm… ani jedno, ani drugie nie jest widoczne w tym tekście.
  Fakt – matki są zdesperowane i w rozpaczy. Niestety, również zmanipulowane. Trzeba uczciwie śledzić temat. W internecie już są dowody na wizyty pań w Brukseli; zdjęcia przy popijaniu w luksusowej marinie. Ktoś zauważył tipsy na palcach, co chyba nie pomaga w opiece.
  Problem jest systemowy, bo niepełnosprawnych mamy niesamowitą ilość i ich prawa są poszatkowane, jak kapusta. Panie w sejmie walczą tylko o dzieci, które się urodziły z niepełnosprawnością, a po 18 roku życia straciły prawo do 500+. Tymczasem dorośli niepełnosprawni to w zdecydowanej większości ci, co utracili zdrowie na skutek wypadków, chorób, czy starości, oczywiscie, będąc już dorosłymi.O nich panie nie walczą.
  Głównym problemem jest orzecznictwo. Osobiście znam dwóch zdrowych byczków po 40-tce, którym nie chce się pracować, więc lekką ręką dostali rentę inwalidzką.
  Gdy będzie się niepełnosprawność rozwiązywać po kawałku, to znowu wyjdzie z tego bałagan i będą niezadowoleni.

 2. Starsza pisze:

  Co to jest iloraz inteligencji i jakie zmiany to badanie może wywoływać u niepełnosprawnych?
  Przecież to elementarne błędy w diagnozie!!! Pojęcie niepełnosprawność jest wieloznaczne! A jak rozwijać zdolność mówienia? Jak rozwijać dynamikę funkcji ruchowych? Jak rozwijać czytanie, śpiewanie i rękodzieło? Nic o tym nie wiemy tak samo jak nie wiemy jak usamodzielniają się i czy mogą się usamodzielniać ? Gdzie są nauczyciele dzieci i dorosłych niepełnosprawnych?
  Protest jest pretekstem aby pokazać nam co się u nas dzieje z niepełnosprawnymi i kto za ich rozwój indywidualny bierze pieniądze?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika