Szpital na Zaspie bez dyrektora. Krystyna Grzenia odwołana ze stanowiska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.09.2013

Szpital na Zaspie bez dyrektora

Zarząd Województwa Pomorskiego odwołał dyrektora szpitala na gdańskiej Zaspie.

Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie.

Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. (Fot. Google Street View)

Zarząd Województwa Pomorskiego odwołał dzisiaj Krystynę Grzenię ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Powodem decyzji była utrata zaufania Zarządu Województwa Pomorskiego do obecnego dyrektora, wynikająca z odmiennej wizji zarządzania placówką.

Według Zarządu Województwa Pomorskiego plan zarządzania szpitalem w najbliższym okresie przedstawiony przez obecną dyrekcję szpitala stanowi ryzyko dla bieżącej działalności szpitala, co mogłoby spowodować z końcem 204 r. postawienie placówki w stan likwidacji.

Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego R1; planowane przez ZWP przekształcenie tego strategicznego z punktu widzenia władz Pomorza szpitala, zapewniające ciągłość udzielanych świadczeń medycznych, przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług, niezbędne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników, jak i pacjentów szpitala na Zaspie, muszą rozpocząć się niezwłocznie.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Irena pisze:

    Ten szpital jest bardzo dobry! O co tu chodzi??

  2. Tomasz pisze:

    Myślę, że chodzi by PO kolesiom swoim mogła dać się dorobić. Sprzedać w kryzysie szpital za marne pieniądze, przed wyborami w 2014- ostatnie 5 minut. Coś na co społeczeństwo pracowało latami za grosze oddadzą. Oddali banki, zakłady itp. Czas teraz rozdać majątek Szpitalny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>