Szpital w Kościerzynie coraz nowocześniejszy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.12.2022

Szpital w Kościerzynie coraz nowocześniejszy

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otworzył jedno z najnowocześniejszych w regionie hospicjów stacjonarnych. Poza tą inwestycją, kościerska lecznica zyskała wyremontowany i nowoczesny szpitalny oddział ratunkowy, a także została przystosowana pod względem termomodernizacji, co w znaczący sposób wpłynie na ograniczenie emisji CO2, oraz przyczyni się do oszczędności finansowych.

– Zawsze mówimy o tym, że chcemy służyć drugiemu człowiekowi. Dziś jest kumulacja wielu naszych działań inwestycyjnych rozłożonych w latach, wydłużonych niestety przez pandemię. Na szczęście dobrnęliśmy do końca, żeby poprawić funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przeprowadzić termomodernizację a ostatnia inwestycja to modernizacja pomieszczeń na potrzeby hospicjum stacjonarnego, co jest dowodem na to, że można działać wspólnie – mówiła Marzena Mrozek, Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie podczas inauguracji zakończenia inwestycji.

Uroczystości odbywały się z udziałem m. in. Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Członkini Zarządu Samorządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej. Nie zabrakło także senatorów: Ryszarda Świlskiego i Stanisława Lamczyka, a także przedstawicieli Samorządu Województwa Pomorskiego oraz reprezentacji innych Samorządów z Powiatów Kościerskiego i Kartuskiego.

– Te inwestycje były realizowane, gdy walczyliśmy z pandemią. To ten szpital był jest i będzie bardzo ważnym punktem na mapie, bo to on w czasie pandemii zagwarantował nam bezpieczeństwo – powiedział Dariusz Drelich, Pomorski. – Zawsze mogliśmy liczyć na to, że gdy trzeba było zwiększyć liczbę miejsc dla pacjentów, tu było to możliwe. Trudno sobie wyobrazić, żebyśmy bez szpitala w Kościerzynie poradzili sobie z tą epidemią.

– Nie jest łatwo prowadzić zadanie inwestycyjne i remontowe w warunkach normalnej pracy szpitala. Tym bardziej należą się słowa uznania dla jego pracowników za to, że potrafili poradzić sobie w tym trudnym czasie remontów i modernizacji – powiedział Mieczysław Struk, Pomorskiego. – Jeśli chodzi o Szpitalny Oddział Ratunkowy – wygląda to bardzo estetycznie, z gustem i od razu widać, że kobieta rządzi tym szpitalem.

Czytaj dalej…

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika