Wypadek autokaru z kibicami Lechii Gdańsk! 2 osoby zginęły, 21 rannych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.03.2013

Tragiczny wypadek autokaru z kibicami Lechii Gdańsk! 2 osoby zginęły, 21 rannych

Dziś nad ranem nieopodal Włocławka rozbił się autobus z kibicami Lechii Gdańsk. Dwie osoby zginęły, dwudziestu jeden rannych trafiło do szpitali w Toruniu, Aleksandrowie Kujawskim i we Włocławku.

Tragiczny wypadek autokaru z kibicami Lechii Gdańsk! 2 osoby zginęły, 21 rannych

Kibice wracali z meczu z Piastem Gliwice. Z ustaleń policji wynika, że autokar, którym podróżowało 50 osób, niespodziewanie zjechał na lewy pas i wywrócił się na pobocze. W tym rejonie panują bardzo trudne warunki pogodowe i to one prawdopodobnie były przyczyną wypadku.

Z informacji Sztabu Kryzysowego, który powołany został w Aleksandrowie Kujawskim, wynika, że 7 osób ciężko rannych, i cztery z lżejszymi obrażeniami trafiły do szpitali. Pozostałym kibicom ratownicy udzielili pomocy na miejscu.

Informacja ze szpitali:

Toruń: 4 osoby R1; kod żółty (pozostają na obserwacji, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo)

 • Aleksandrów Kujawski R1; Szpital Powiatowy: 3 osoby R1; kod żółty (pozostają na obserwacji, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo)
 • Włocławek R1; Szpital Wojewódzki: 2 osób – kod czerwony (stan ciężki), 9 osób – kod żółty (pozostają na obserwacji, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo)
 • 31 osób przebadanych – bez poważniejszych obrażeń

Ok. godz. 8.30 przewoźnik wysłał zastępczy autokar po kibiców którzy są przebadani i będą mogli wracać do domu. Autokar zabierze wszystkich, którzy będą mogli wracać do domu.

Szczegółowa lista z nazwiskami osób poszkodowanych jest w trakcie jest w trakcie ustalania.

Akcja oddawania krwi

Ruszyła akcja oddawania krwi dla kibiców poszkodowanych w porannym wypadku. W Gdańsku można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. J.Hoene-Wrońskiego 4.

Aby oddać należy mieć ukończone 18 lat. Oddając krew trzeba też zaznaczyć, że oddajemy ją dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

można oddać w:

 • Gdańsk
  ul. J.Hoene-Wrońskiego 4
  tel./58/ 520 40 10
  mail: info@.gda.pl
 • Starogard Gdański
  ul. dr J. Balewskiego 1
  tel. 58 562 50 05
 • Malbork
  ul. Armii Krajowej 105/106
  tel. 55 646 02 92
 • Tczew
  ul. Piaskowa 3
  tel. 58 562 33 41

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika