Wybrano nowy Zarząd Województwa Pomorskiego. Marszałkiem ponownie Mieczysław Struk | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.12.2014

Wybrano nowy Zarząd Województwa Pomorskiego. Marszałkiem ponownie Mieczysław Struk

Sejmik Województwa Pomorskiego wybrał Mieczysława Struka (PO) na marszałka województwa pomorskiego. Otrzymał on w tajnym głosowaniu łącznie 24 głosów poparcia przy 9 głosach wstrzymujących się.

struk

Mieczysław Struk. (fot. Gazeta Bałtycka)

Wybrano także pozostałych członków Zarządu Województwa Pomorskiego. Poniżej skład nowego Zarządu Województwa Pomorskiego:

  • Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego
  • Wiesław Byczkowski – wicemarszałek województwa pomorskiego
  • Krzysztof Trawicki – wicemarszałek województwa pomorskiego
  • Hanna Zych-Cisoń – członek Zarządu Województwa Pomorskiego
  • Ryszard Świlski – członek Zarządu Województwa Pomorskiego

Mieczysław Struk – biograficzne

Mieczysław Struk urodził się 1 stycznia 1961 roku w Jastarni na Półwyspie Helskim. Jest absolwentem puckiego Liceum Ogólnokształcącego. Edukację kontynuował na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył także podyplomowe studia organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz 3 –letnie studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Od 1990 roku przez 12 lat był burmistrzem miasta Jastarni, a od ponad 16 lat jest radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego. W czasie sprawowania funkcji burmistrza wspierał wiele ekologicznych rozwiązań na obszarze Zatoki Gdańskiej m.in. kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno – ściekowej Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej, projektu budowy ścieżek rowerowych wokół Zatoki Puckiej, projektu budowy sieci przystani żeglarskich i wędkarskich oraz udostępnienia fortyfikacji wojennych w Rejonie Umocnionym Hel dla turystów. W latach 2002-2005 był Przewodniczącym Zarządu Komunalnego Związku Gmin we Władysławowie, którego jestem współtwórcą. W latach 1998-2002 był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, a w latach 2002-2005 przewodniczącym Komisji Strategii Rozwoju i Polityki Przestrzennej w Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Od 2005 r. zasiada w Zarządzie Województwa Pomorskiego, a nieprzerwanie od 22 lutego 2010 roku pełni funkcję Marszałka Województwa Pomorskiego. Za dotychczasową działalność został wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Palki, tzw. samorządowym Oscarem.

Jest Kaszubą. W czasie wizyty na Pomorzu Papieża Jana Pawła II był organizatorem pielgrzymki morskiej społeczności rybackich gmin Zatoki Puckiej, na spotkanie z Ojcem Świętym w Sopocie. Żonaty, ma dwie córki. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Posiada uprawnienia kapitana jachtowego i motorowodnego.

źródło: UMWP

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Anonim pisze:

    I po co te wybory? Tylko kasa poszla bezsensu.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika