Zdjęcia 11 zdumiewających miejsc na świecie, o których istnieniu nie wiedziałeś | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.03.2014

Zdjęcia 11 zdumiewających miejsc na świecie, o których istnieniu nie wiedziałeś

Planeta Ziemia jest pełna pięknych, zapierających dech w piersiach miejsc. Podczas gdy większość z nas nie jest w stanie zwiedzić ich wszystkich, dzięki pracy świetnych fotografów i poszukiwaczy przygód możemy zobaczyć zdjęcia tychże obszarów. Obrazy te bardzo Cię zaskoczą, pobudzą Twoje zmysły, a nawet wywołają u Ciebie niesamowity strach.

OgródKeukenhof

Ogród Keukenhof jest otwierany raz do roku przez 8 tygodni w miejscowości Lisse między Amsterdamem a Hagą (Holandia). Park zajmuje łącznie 32 ha. W tym roku jest dostępny dla odwiedzających od 20 marca do 18 maja.

Poniżej zdjęcia pozostałych 10 miejsc wartych odwiedzenia. Kolejność przypadkowa.

  • Ta ulica, Heerstrasse, znajduje się w niemieckiej miejscowości Bonn. Z obydwu stron jezdni znajdują się wiśniowe drzewa. Kwiaty wiśni utrzymują się zwykle od 7 do 10 dni – zależne jest to bowiem w dużej mierze od pogody.
   Bonnwisnie

   Wiśniowe drzewa na Heerstrasse (Bonn, Niemcy)

   • Fragment czynnej kopalni ołowiu, srebra i cynku. Położony jest na półpustynnym terenie gór Naica (około 100 km na południowy wschód od meksykańskiego miasta Chihuahua).
   KopalniaNaica

   Kryształowa Jaskinia w Naica (Meksyk)

   • Chińskie góry położone są na granicy prowincji Gansu. Te wspaniale kolorowe skały są wynikiem wielu lat działalności tektonicznej i erozji. Ponadto są całkowicie wolne od roślinności.
   GóryDanxiaChiny

   Kolorowe góry Danxia, prowincja Hunan (Chiny)

   • Park Hitachi Seaside, zlokalizowany w Hitachinaka (Japonia), przyciąga turystów swą potężną powierzchnią, blisko 190 ha, na której znajdują się przepiękne kwiaty. Co roku odwiedzający to miejsce mogą za każdym razem cieszyć się różnorodnością kwitnących kwiatów.
   ParkHitachiSeaside

   Hitachi Seaside Park (Japonia)

   • Słynne, topniejące lodowce Mendenhall mają nieco ponad 19 km długości, blisko 50 m głębokości i 800 m szerokości. Do wewnątrz przebija się światło, które rozświetla jaskinie niebieskim blaskiem.
   MendenhallJaskinieLodowe

   Jaskinie Lodowe Mendenhall (Alaska)

   •  To przypominające gumę do żucia różowe jezioro można zobaczyć na wyspie Middle w Australii Zachodniej. Poniższy akwen liczy ok. 600 m długości, wokół którego znajduje się piasek i drzewa eukaliptusowe.
   JezioroHillier

   Jezioro Hillier (Australia)

   • Salar de Uyuni jest jednocześnie największym na świecie solniskiem i lustrem. Zajmuje powierzchnię 10 582 km², na której widać odbijające się wspaniałe niebo i tamtejsze, boliwijskie zwierzęta.
   SalardeUyuni

   Solnisko Salar de Uyuni (Boliwia)

   • Każdego roku, od marca do maja, holenderska wieś zamienia się w długie rzędy zapierających dech w piersiach kwiatów, które przypominają wnętrze pudełka Crayola. Pierwszy tulipan posadzono w 1593 r. i od tego czasu tenże kwiat stał się symbolem narodowym.
   PolaTulipanowe

   Pola tulipanowe (Holandia)

   •  Ten długi i przesłodzony liśćmi tunel leży w głębi ukraińskiego lasu. Można go zwiedzać pociągiem. Mierzy około 3 km. Nazwa tunelu wywodzi się od przebywających tu zakochanych, składających sobie obietnice.
   UkrainaTunel

   Tunel miłości (Ukraina)

   • Ten tunel z kolei jest główną atrakcją ogrodu Kawachi Fuji w Kitakyushu (Japonia). Odwiedzający, którzy przechodzą przez tunel, mogą czerpać przyjemność z uroczego i kolorowego otoczenia.

   WisteriaJaponia

   Tunel kwiatowy – wisterie (Japonia)

Źródło: firsttoknow.com/własne

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika