Zdunek Wybrzeże Gdańsk liderem tabeli I ligi | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.04.2021

Zdunek Wybrzeże Gdańsk liderem tabeli I ligi

po zwycięstwie w „gwardyjskich derbach” liderem tabeli I ligi.

W IV kolejce I ligi żużlowej doszło do meczu między Zdunek Wybrzeże Gdańsk a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Gdańscy żużlowcy po emocjonującym przebiegu meczu dowieźli zwycięstwo (50:40) nad rywalem i przewodzą w tabeli I ligi żużlowej.

Wygraną spotkania gdański zespół zawdzięcza przede wszystkim Wiktorowi Kułakowi (14 pkt), który prezentuje od początku sezonu bardzo wysoką dyspozycję. Cieszy również dobry występ kapitana drużyny – Krystiana Pieszczka (10 pkt) , który po ostatniej wpadce przeciwko ROW Rybnik odnalazł swoją formę.

Jedynym smutnym akcentem wydarzenia sportowego, przy pięknej pogodzie, były puste trybuny. Obecna sytuacja pandemiczna nie pozwoliła na udział publiczności w imprezie.

Po ́czonym spotkaniu, poprosiłem o krótką rozmowę menadżera zespołu – Eryka Jóźwiaka.

Jak pan ocenia dzisjejszy mecz?
Dobrze. Był plan, żeby wygrać, wynik cieszy aczkolwiek z kilkoma przygodami – Kuba (Jakub Jamróg) miał pecha i nie był w najlepszej formie bo od rana nienajlepiej się czuł. Ale wszystko odbyło się z planem, wyrobiliśmy przewagę aby uzyskać bonus w rewanżu ale też będziemy jechać do Bydgoszczy po zwycięstwo.

Kogo pan może wyróżnić wśród zawodników?
Wiktor (Wiktor Kułakow) prezentuje równą wysoką formę, fajnie, że Krystian (Krystian Pieszczek) poukładał pewne sprawy i wrócił do swojego poziomu.

Czy obserwując start w rozgrywkach ligowych można mówić o walce o powrót do ekstraklasy?
Najważniejsze jest aby ustabilizować formę całego zespołu. Nasz pierwszy cel to wejście do play offów, na tym się teraz koncentrujemy. A przy dobrej konstelacji nawiążemy walkę o awans.

Dziękuję za rozmowę.

Michał Stosik

Galeria zdjęć

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika