Ze sfałszowanym dowodem osobistym próbował dostać się do Polski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.07.2015

Ze sfałszowanym dowodem osobistym próbował dostać się do Polski

Syryjczyk posługujący się sfałszowanymi dokumentami próbował dostać się do Polski. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

straz_graniczna

23-letniego Syryjczyka zatrzymała wczoraj na gdańskim lotnisku Straż Graniczna po tym, jak przyleciał samolotem czarterowym z Grecji. Cudzoziemiec miał polski dowód osobisty z przerobionym zdjęciem, a dokument ten figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony półtora roku temu.

Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu Syryjczyka w Polsce strażnicy graniczni ustalili, że nie miał on obywatelstwa polskiego, a posiadał przy sobie sfałszowany polski dowód osobisty, który został utracony w styczniu 204 roku. właściciela dokumentu została w nim zastąpiona zdjęciem Syryjczyka. Mężczyzna posiadał przy sobie syryjskie jazdy z własnym zdjęciem, co może potwierdzać jego tożsamość.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów Syryjczyk został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: Straż Graniczna

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Kr pisze:

    co to będzie, jak dokumenty będą lepiej podrobione.
    następny model nie wzbudzi już podejrzeń?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika