Lechia zwycięska, Lechia coraz bliżej 3 miejsca | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.05.2014

Lechia zwycięska, Lechia coraz bliżej 3 miejsca

W piątkowym, premierowym meczu 34 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, tzw. Grupy mistrzowskiej, zwyciężyła na PGE Arenie nad Lechem Poznań 2:1. Dzięki zdobytym trzem punktom gdańszczanie awansowali na czwarte miejsce i do zajmującego trzecią pozycję Ruchu Chorzów tracą teraz dwa punkty.

Lechia-Lech 2:1/16 maja 2014 r.

Wynik spotkania został ustalony już po rozegraniu pierwszej połowy. Najpierw, na :0, gola zdobył Zaur Sadajew. Lechiści nie mogli cieszyć się długo z prowadzenia, do wyrównania doszło bowiem już po paru minutach: bramkę na 1:1 zdobył Mateusz Możdżeń. Na kilka minut przed przerwą znowu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Sadajew.

Lechia oddała 2 strzałów na bramkę golkipera Lecha, ale tylko 5 z nich skierowane zostało w bramkę. Lech natomiast 7 razy próbował zdobyć gola, ale tylko 3 z nich były celne. Warto dodać, że w drugiej połowie bliski uzyskania bramki na 2:2 był Łukasz Teodorczyk, ale piłka – pomimo odbicia się o dwóch słupków – nie wpadła do siatki.

To druga z rzędu wygrana Lechii. Wcześniej podopieczni Ricardo Moniza pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0. Trzy punkty pozwoliły Lechii awansować na czwarte miejsce. Gdańszczanie wygrali 2 mecz w tym sezonie. Do plasującego się obecnie na trzeciej pozycji Ruchu tracą jedynie dwa punkty. Następny mecz zawodnicy z trójmiasta rozegrają 25 maja w Bydgoszczy z tamtejszym Zawiszą.

Wielkim przegranym tego starcia jest oczywiście Lech Poznań. Mariusz Rumak, trener tego zespołu, mówił wcześniej, że wciąż ma nadzieję, że Lech zdobędzie mistrzostwo. Ta porażka oddaliła jego drużynę od Legii Warszawa, która ma pięć punktów przewagi nad Lechem i w tę niedzielę rozegra mecz w Zabrzu przeciwko Górnikowi. Jeśli stołeczny klub pokona Górnik, to będzie o krok od zapewnienia sobie mistrzostwa (drugiego z rzędu) na trzy kolejki przed końcem sezonu.