Szpital Copernicus w Gdańsku zaprasza na Sąsiedzki Festyn Rodzinny | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.05.2014

Szpital Copernicus w Gdańsku zaprasza na Sąsiedzki Festyn Rodzinny

Już w najbliższą sobotę, 31 maja, w godz. 10-15 z okazji Dnia Dziecka, na dziedzińcu Szpitala COPERNICUS odbędzie się Sąsiedzki Festyn Rodzinny pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Dla dzieci przewidziano moc atrakcji: gry i zabawy, turnieje oraz konkursy z nagrodami.

Szpital Copernicus w Gdańsku zaprasza na Sąsiedzki Festyn Rodzinny

W trakcie Festynu, zorganizowanego przez COPERNICUS i w Gdańsku, do dyspozycji dzieci i opiekunów będzie: dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany tor przeszkód, punkt malowania twarzy prowadzony przez nauczycieli Szkoły Przyszpitalnej, stoisko z watą cukrową.

Przewidziano także dodatkowe atrakcje: przyjazd Harlejowców (ok. godz. 12:30), pokaz Straży Pożarnej (wóz ratowniczo-gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej i wóz techniczny Państwowej Straży Pożarnej, gry i zabawy w towarzystwie Policji i Straży Miejskiej, bicie monet, warsztaty, pokaz i nauka wykonywania biżuterii, warsztaty wiązanie węzłów żeglarskich i wiele innych.

Festyn urozmaicą m.in. pokazy ratownictwa medycznego (ratownicy Copernicusa – udzielanie pierwszej pomocy dzieciom oraz pokazy umiejętności psów ratowniczych); punkt medyczny i laboratoryjny (pomiar ciśnienia krwi, cholesterolu, obliczanie wskaźnika BMI, poziom cukru we krwi, konsultacje lekarza pediatry). W czasie festynu będzie można także zgłosić się na badanie dawców szpiku kostnego.

W trakcie trwania Festynu ulicami Gdańska od pętli Zaspa do szpitala Copernicus i Urzędu Miasta w Gdańsku kursować będzie bezpłatny zabytkowy tramwaj.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika