Wystarczy „Pstryk”, by zmienić świat | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.10.2018
Donosy | Autor: Redakcja

Wystarczy „Pstryk”, by zmienić świat

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. Powstała wtedy „ Niesiemy Nadzieję”, która pomaga osobom chorym na mukowiscydozę i zanik mięśni oraz dziećmi dializowanymi, czekającymi na przeszczep nerek. Objęła opieką około 50 podopiecznych. 

Podopieczni Fundacji to wspaniałe i interesujący, pełni pasji młodzi ludzie, którzy maja swoje plany i marzenia.

Z myślą o starszych podopiecznych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia powstała Fundacja „Pstryk”(2017), która ma na celu aktywizacje osób z niepełnosprawnością. Sprawia, że podopieczni mogą realizować swój potencjał zawodowy, a także pokazuje, że są integralną częścią społeczeństwa.

Fundacja „Pstryk” świadczy usługi dla firm prowadzących działalność online z zakresu e-marketingu, przygotowania materiałów graficznych oraz obsługi sprzedaży zdalnej. Fundację wyróżnia wysoka jakość usług oraz wartość społeczna działań. Podopieczni tworzą proste grafiki statyczne i graficzne, zajmują się min. Fotografia produktową i obróbka zdjęć, administrują konta w mediach społecznościowych oraz obsługują dane sklepów e-commerce przekształcając papierowe bazy danych w bazy elektroniczne.

Fundacja „Pstryk” to zespół wspaniałych ludzi: Adam, Artur, Dominik, Kinga, Magda, Michał, których nie rozpieszcza. Mimo, że codziennie zmagają się z bardzo ciężkimi chorobami, które są niestety nieuleczalne, których koszt leczenia jest bardzo duży i idzie w tysiące złotych miesięcznie – potrafią zwalczyć te przeszkody i z pasją i zapałem pracować na własne utrzymanie i dla Fundacji a przez to pomagać innym dotkniętym tak jak oni podobnymi chorobami.

Artur podopieczny Fundacji i zarazem pracownik tak mówi o swojej pracy w „Pstryku”: „Jestem osobą niepełnosprawną, od urodzenia choruję na rdzeniowy zanik mięśni Werdniga-Hoffmana. W miarę dorastania moje ciało stawało się coraz słabsze  i przestawało mnie słuchać. Dziś mam 35 lat i samodzielnie mogę jedynie minimalnie ruszać kciukiem oraz oczami. Kilka lat temu trafiłem do fundacji Niesiemy Nadzieję jako podopieczny, a po jakimś czasie pojawiła się możliwość pracy dla niej. Praca sprawia, że mimo mojej niepełnosprawności czuję się potrzebny, mogę pomóc innym i Fundacji. Praca to tez rodzaj rehabilitacji i rano oraz walki, każdego dnia z chorobą. Dzięki Eyetrackerowi steruje komputer oczami i mimo iż na pozór nic nie mogę, pracuję, rozwijam się i potrafię sam zarobić na swoje przyjemności i potrzeby”.

Warto się przekonać, zlecając Fundacji „Pstryk” pracę z zakresu jej usług, że zostanie ona wykonana profesjonalnie i dokładnie. Korzystając z pracy podopiecznych Fundacji nie tylko otrzymują Państwo w zamian dobrze wykonane zlecenie ale także coś bezcennego – poczucie, ze pomogli Państwo osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują.

Dariusz Biały

http://pstryk.org.pl
https://www.facebook.com/Fundacja-Pstryk-1984556015136886

 

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika