Jacek Piekara, Szubienicznik | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.04.2013

Szubienicznik

Przed nami najnowsza powieść Jacka Piekary pt. „Szubienicznik”.

Szubienicznik

Kto i po co zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy? Kto i po co napisał do nich wcześniej dramatyczne listy w imieniu gospodarza? Jakie tajemnice skrywają owi goście i co ich łączy? Zemsta, nienawiść, wielki skarb? Wydaje się, że okrutny demiurg plącze ludzkie losy. Kto jeszcze padnie ofiarą jego knowań? Czy powstrzyma go podstarości Jacek Zaremba, uznany tropiciel złoczyńców? Nikt nie jest tym, kim się wydaje – każdy może być myśliwym albo zwierzyną…

Czytając tę powieść można błyskawicznie przenieść się do realiów Polski wieku XVII. Świetna lekcja historii, zwyczajów i sytuacji panujących wówczas.

O autorze:

Jacek Piekara – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Twórca opowiadań i powieści fantastycznych. Autor kultowej sagi o Mordimerze Madderdinie oraz bestsellerowego Charakternika. Jego książki sprzedają się w kilkudziesięciotysięcznych nakładach.

Fragment:

– Ot, zostaliśmy sami, jaśnie oświecony panie podczaszycu – oznajmił grzecznie , obracając się w stronę Komarnickiego.
Stary szlachcic uśmiechnął się tylko zimno i wystrzelił dwa razy. Jaworski nawet nie drgnął, a obie kule chybiły celu. Jedna gwizdnęła koło ucha zabójcy, następna uleciała w dal, unosząc ze sobą kilka kłaków z futrzanego otoka jego czapki.
Starzec przeklął pod nosem, rzucił pistolety na ziemię i sięgnął po szablę.
– Nawet nie spytasz dlaczego? – zagadnął łagodnie Jaworski. – Chcesz umrzeć, nie wiedząc, czemu i z czyjej ręki spotka cię śmierć?

Jacek Piekara, „Szubienicznik”
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 17 kwietnia 2013
Cena: 39,90 zł


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika