Historyczny sukces polskich piłkarzy. Zwycięstwo nad Ukrainą na marsylskim Velodrome! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.06.2016

Historyczny sukces polskich piłkarzy. Zwycięstwo nad Ukrainą na marsylskim Velodrome!

Reprezentacja Polski w kolejnej fazie EURO206… Po kapitalnym golu Błaszczykowskiego w 54 minucie nasi piłkarze objęli prowadzenie.

polska-mecz-francja-1

Nawierzchnia stadionu została bardzo skrytykowana przez wielu sprawozdawców, piłka źle się odbijała, murawa była po prostu kiepsko przygotowana. Mimo tego, Polacy mieli dzisiaj dużo szczęścia… i dowieźli zwycięstwo aż do końcowego gwizdka norweskiego sędziego.

Trudny mecz, Ukraińcy okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem i stworzyli niejedną groźną sytuację pod bramką Fabiańskiego.

polska-mecz-francja-2

Ufff… No to wychodzimy z grupy, mimo iż nie na pierwszym miejscu. I w jednej ósmej finału gramy w sobotę ze Szwajcarią. Zatem biało czerwoni zdecydowanie do przodu: historyczny sukces, bo każda wygrana się liczy i Jakub Błaszczykowski bohaterem! A Niemcy zwyciężyli Irlandię płn, także jeden zero.

Lokalna francuska chwali Polaków, którzy stworzyli nastrój piłkarskiego święta już na rondzie Prado przed meczem, tłumnie śpiewali i tańczyli, wymachiwali flagami i porykiwali wesoło. Arabskie chłopaki i Francuzi byli faktycznie zdziwieni tą spontaniczną eksplozją kibicowskiego entuzjazmu…

polska-mecz-francja-3

Zwolennicy obu reprezentacji wielokrotnie rozmawiali przyjaźnie i obejmowali się na ulicy. Wcześniej jednak, w Starym Porcie, doszło do krótkiej bójki pomiędzy małą grupą fanów Polski i Ukrainy. Ale służby porządkowe wkroczyły bardzo szybko.

Mimo iż „Wilki i zające” już wreszcie wyjechały, to francuska policja wyciągnęła nauczkę z marsylskich kibolskich zamieszek 11 czerwca i reaguje szybciej. W sumie przed dzisiejszym meczem zatrzymano 12 kibiców. Przy stadionie użyto armatki wodnej i gazu do rozproszenia najbardziej krewkich fanów.

polska-mecz-francja-4

Tutejsze słońce dało się też kilku osobom we znaki… Widziałem jak odwożono do karetki kobietę przykrytą polską flagą, która zasłabła z gorąca jeszcze przed całym tym piłkarskim widowiskiem.

Wg oficjalnych danych, na mecz miało przybyć 8500 Ukraińcow oraz 14 tys Polaków. Natomiast lokalne francuskie podało informację o około 50 tysiącach kibiców…

polska-mecz-francja-5

(Tymczasem zakupem tutejszego klubu OM, którego ligowe mecze odbywają się na Stade , gdzie zwyciężyli dziś Polacy, jest zainteresowany rosyjski miliarder, którego tożsamość jeszcze nie została potwierdzona…W lipcu sytuacja ma si e wyjaśnić. Klub boryka się z wielkimi kłopotami finansowymi, złym zarządzaniem itd, a nawet jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania… i chętnie, a właściwie już zmieniłby właściciela.)

polska-mecz-francja-6

Zatem Biało-Czerwoni kolejny raz pokazali Europie, że w piłkę grać potrafią i woli walki im nie brakuje… I być może, w związku z tym, pojawią się znowu tego lata na stadionie Velodrome!

O czym donosi z Marsylii: Maciek Bielawski


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- korespondent z Francji, autor bloga: http://znadsrodziemnego.wordpress.com

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. grzegorz pisze:

  Tez mam nadzieje, ze wroca na murawe Velodromu. Polacy przyjechali z roznych czesci swiata.Przyjechali pelni polskisci. Byc Polakiem, to nie tylko mieszkac w Polsce.

 2. Daniel pisze:

  Pięknie kibicują i pięknie wygrywają.

 3. Obserwator pisze:

  Były też niestety gorsze incydenty, nie pasujące do tej trochę cukierkowej wersji opisanej przez Ciebie :
  hołota kibolska tłukła się między sobą,
  klubowa nienawiść…
  Poza tym, na RT znalazłem, że mieli transparent „Obrońcy europejskiej kultury„
  to jakiej, kur…kultury ?
  Katolickie wychowanie skutkuje nienawiścią do obcych ?

  Polaczki prostaczki co rzadko nosa poza kraj wystawią, matysiaki, prostaki,
  urodzone ksenofoby, wstyd !!!!!

  Ludzie podzieleni tak głupio prawie o wszystko,
  ale wielbią reprezentację doznając uczuć prawie religijnych…jak Onet pokazał, ten ich zachwyt,
  te emocje, ta euforia…
  a nienawiść religijna jest religijna ???

  Matrix i tyle.

  A reprezentacja ledwo wygrała, kiepściutko, walili w nich jak w bęben wiele razy tamci, no faktycznie mieli Polacy więcej szczęścia bo umiejętności to…

 4. Kowalski pisze:

  Skoro wygrali to dobrze grali ! I tyle…
  To nie krytykuj chlopie.
  Bo to historyczne zwyciestwo.

  A wsrod ponad 10 tys osobowej grupy kibicow zawsze sie jakies czarne owce trafia, co dymia, inna sprawa ze to obciach faktycznie.

  Czasem mysle, jaka roznica pomiedzy ruska dzicza a nasza ?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>