Lechia zwycięża nad liderem Ekstraklasy! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.02.2016

Lechia zwycięża nad liderem Ekstraklasy!

Lechia Gdańsk pokonała dzisiaj lidera Ekstraklasy, Piasta Gliwice, 3:1. Na Stadionie Energa Gdańsk przebywało 11 106 kibiców. Gole dla Lechii zdobyli Grzegorz Kuświk, Michał Mak oraz Paweł Stolarski, a dla gości – Mateusz Mak. Oba zespoły kończyły mecz w dziesięciu.

W dzisiejszym pojedynku zabrakło Sławomira Peszki i Sebastiana Mili z powodów zdrowotnych, zatem Piotr Nowak zdecydował się wystawić w podstawowym składzie Michała Maka, a kapitanem został Milos Krasić. Dodatkowo przed obrońcami, obok Daniela Łukasika, znalazł się Grzegorz Wojtkowiak. Doszło również do zmiany na bramce, dziś od początku między słupkami pojawił się Łukasz Budziłek.

Lechia bardzo dobrze rozpoczęła mecz. W pierwszej połowie zawodnicy z Gdańska spisywali się nad wyraz okazale, czego dowodem są dwie bramki – w 31 i 38 minucie. Niestety, na początku drugiej odsłony drugą żółtą kartkę otrzymał Krasić i Lechia odtąd grała w osłabieniu. Tę przewagę wykorzystali podopieczni Radoslava Latala i zdobyli gola w 59 minucie. W 86 minucie szanse się znowu wyrównały, ponieważ drugie upomnienie ujrzał zawodnik Piasta, Martin Bukata. Kropkę nad i w tym meczu postawił Paweł Stolarski, który na boisko wszedł tuż przed godziną gry.

Lechia: Budziłek – Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Wojtkowiak, Łukasik – F. Paixao, Krasić (k), Michał Mak (81. Haraslin) – M. Paixao (50. Kovacevic), Kuświk (57. Stolarski)

Piast: Szmatuła – Korun (46. Ipsa), Pietrowski, Hebert, Mateusz Mak (61. Nespor) – Radosław Murawski (k) – Zivec, Vacek, Bukata, Mraz (61. Badia) – Jankowski

Sędzią głównym tego meczu był Bartosz Frankowski.

Lechia zwyciężyła w tym roku po raz drugi, drugi z rzędu (czwarty w sezonie) na swoim stadionie  w 2016 r. W sumie była to ósma wygrana Biało-Zielonych w obecnie trwającym sezonie. 3 punkty pozwoliły awansować Lechii na 9 miejsce (29 pkt). Piast natomiast przegrał po raz piąty w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy. Jeśli w niedzielę Legia Warszawa przynajmniej zremisuje z Ruchem Chorzów, to Piast przestanie być liderem i tym samym znajdzie się na drugiej pozycji.