Telefoniczni naciągacze wciąż działają. RODO jest nieskuteczne! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.04.2019

Telefoniczni naciągacze wciąż działają. RODO jest nieskuteczne!

Jak działają telefoniczni ? Przede wszystkim dążą do tego, aby swoją „ofiarę” skutecznie zaprosić na spotkanie, podczas którego będą mogli przedstawić rzekomo bardzo korzystną ofertę, podpisać umowę i…  cieszyć się z kolejnego oszukanego. A wszystko zaczyna się od telefonu…

Tzw. telefoniczni konsultanci z reguły informują o tym, że ich rozmówca wygrał nagrodę i może ją odebrać, ale w tym celu musi stawić się osobiście w danym miejscu. Następnie scenariusz jest taki, jak opisano wyżej i na skutek rozmaitych sposobów perswazji kończy się podpisaniem skrajnie niekorzystnej umowy na zakup zupełnie niepotrzebnych rzeczy – mogą to być garnki, materace, ręczniki, ale najczęściej są to produkty pseudomedyczne mające rzekomo polepszyć nasze zdrowie.

Co ciekawe dzwoniący naciągacze jeśli już się przedstawiają to robią to w sposób niezrozumiały lub podają fałszywe dane. Nazwa firmy, którą reprezentują, wypowiadana jest również albo niewyraźnie, albo także jest ona fałszywa.

Oszukańczy biznes w dalszym ciągu musi się jednak opłacać, bo dzwoniących oszustów wciąż jest bardzo dużo. Wbrew zapowiedziom regulacje w żaden sposób nie ograniczyły karygodnego procederu.

Przedstawiamy kolejny zarejestrowany przykład próby oszustwa…


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.