ZK Sztum. Funkcjonariusze Służby Więziennej dostarczali więźniom narkotyki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.03.2014

ZK Sztum. Funkcjonariusze Służby Więziennej dostarczali więźniom narkotyki

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o przyjmowanie łapówek w zamian za wnoszenie do zakładu karnego narkotyków oraz anabolików. Zatrzymani mężczyźni to funkcjonariusze Służby Więziennej. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

ZK Sztum. Funkcjonariusze Służby Więziennej dostarczali więźniom narkotyki

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali w ubiegłą sobotę dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o branie łapówek. Zatrzymani mężczyźni to funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy wnosili na teren Zakładu Karnego w Sztumie zakazane substancje.

Policjanci w trakcie swojej pracy ustalili, że dwaj zatrzymani strażnicy razem ze współpracowniczką brali pieniądze od osadzonych więźniów w zamian za dostarczane im zabronionych prawem substancji. Pieniądze przekazywane były na konto kobiety, a ona wręczała je bezpośrednio zatrzymanym mężczyznom.

Policjanci zabezpieczyli znalezione na terenie jednostki i przekazane przez Służbę Więzienną 57 gramów amfetaminy, 200 sztuk tabletek i fiolki z anabolikami oraz strzykawki i igły.

Cały materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty. Prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie dwóch mężczyzn.

Za popełnione przestępstwa polegające na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej i wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>