ZK Sztum. Funkcjonariusze Służby Więziennej dostarczali więźniom narkotyki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.03.2014

ZK Sztum. Funkcjonariusze Służby Więziennej dostarczali więźniom narkotyki

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o przyjmowanie łapówek w zamian za wnoszenie do zakładu karnego narkotyków oraz anabolików. Zatrzymani mężczyźni to funkcjonariusze Służby Więziennej. Za popełnione przestępstwa grozi im do 0 lat więzienia.

ZK Sztum. Funkcjonariusze Służby Więziennej dostarczali więźniom narkotyki

zatrzymali w ubiegłą sobotę dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o branie łapówek. Zatrzymani mężczyźni to funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy wnosili na teren Zakładu Karnego w Sztumie zakazane substancje.

Policjanci w trakcie swojej pracy ustalili, że dwaj zatrzymani strażnicy razem ze współpracowniczką brali pieniądze od osadzonych więźniów w zamian za dostarczane im zabronionych prawem substancji. Pieniądze przekazywane były na konto kobiety, a ona wręczała je bezpośrednio zatrzymanym mężczyznom.

Policjanci zabezpieczyli znalezione na terenie jednostki i przekazane przez Służbę Więzienną 57 gramów amfetaminy, 200 sztuk tabletek i fiolki z anabolikami oraz strzykawki i igły.

Cały materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty. Prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie dwóch mężczyzn.

Za popełnione przestępstwa polegające na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej i wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika