Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.05.2014
Sport | Autor: Redakcja

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne i zajmują 2 miejsce po 1 pętli Rajdu Azorów.

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów

Dwa z trzech odcinków specjalnych piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy wygrała polska załoga – i . Rozpoczęli zmagania od wywalczenia mocnego, trzeciego czasu, jednak już na kolejnej próbie pokonali całą stawkę ERC. Także na widowiskowym, pokonywanym równolegle superoesie Grupo Marques, reprezentanci LOTOS Rally Team byli bezkonkurencyjni – wygrywając ostatnią dziś próbę awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Azorów, zbliżając się na niespełna sekundę do Craiga Breena i wyprzedzając trzeciego Kevina Abbringa o prawie 3 sekundy. Niewielkie różnice w czasach, jakie uzyskała czołówka, świadczą o tym jak zacięta i emocjonująca będzie rywalizacja na piątkowych odcinkach specjalnych rozgrywanych na wyspie Św. Michała słynącej z jedynej w Europie czynnej do dzisiaj plantacji zielonej herbaty.

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów

Kajetan Kajetanowicz: – To był wręcz genialny początek rajdu, ale jednocześnie bardzo wymagający. Utrzymywaliśmy wysokie tempo w warunkach, które można określić mianem „niepobłażliwych” :). Cieszę się, że ustrzegliśmy się poważnych błędów, a te drobne nam nie przeszkodziły. Pułapki czyhają tu na każdym zakręcie. Trzy dzisiejsze odcinki to tak naprawdę rozgrzewka przed tym, co nas jeszcze tutaj czeka. Oes Sete Cidades podczas zapoznania z trasą zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Bardzo wąskie partie, przepaście, urwiska… ale też piękne widoki . Bez wysokiej adrenaliny nie wyobrażam sobie emocjonującej rywalizacji. Tutaj nie zabraknie na pewno ani jednego ani drugiego.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>