35 lat od wprowadzenia stanu wojennego. "III RP to państwo wirtualne" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.12.2016

35 lat od wprowadzenia stanu wojennego. „III RP to państwo wirtualne”

Trzynastego grudnia 206 roku mija 35 lat od wprowadzenia na terenie całego państwa stanu wojennego. Jednak mnie interesuje to, co było po 1989 roku, czyli od odzyskania wolnej Polski.

Czy wolność i demokracja może zniewolić? Moim zdaniem tak. Tym bardziej, że historia po 1989 roku pisana jest przez byłych funkcjonariuszy PRL, a na którą wpływ miała wojna, w której bronią był i nadal jest zbiór celulozy poukładany w szafach IPN i w tajnych archiwach byłych przywódców.

Zasady funkcjonowania w III RP można porównać do gry komputerowej, w której by przejść następny etap trzeba mieć klucz do kolejnych drzwi. Jak w każdej grze są lepiej i gorzej pozycjonowani bohaterowie, a to z kolei powoduję, że pozycja oznacza wpływ na innych bohaterów tej samej gry. Zasady każdej gry są ustalane przez twórców, co powoduje ich ogromna przewagę nad uczestnikami gry.

Zasady III Rzeczpospolitej Polskiej zostały ustalone przy Okrągłego Stołu, jednak zasadnicze i fundamentalne reguły gry po 1990 zastały ustalone w lożach, tak zwanych stoliczkach poza głównym miejscem obrad Okrągłego Stołu.

Wicepremier w rządzie Premiera Donalda Tuska Elżbieta Bieńkowska ujawniła na „taśmach prawny” definicję III RP, która brzmi: „Państwo teoretyczne”. Może nie teoretyczne, ale nawet wirtualne, wszak obywatele tu wciąż żyją i teoretyczni z pewnością nie są.

III RP to:

  1. Władza teczek nad całą rzeczywistością
  2. Specjalne immunitety dla: sędziów, prokuratorów, lekarzy, bankierów…

Nowe znaczenia hasła Solidarność po 1989 roku zniosło realną solidarność między ludźmi, wprowadzając jedną zasadę: Solidarni tylko z twoim stanem konta. Jeśli jest chory, słabszy to już solidarności nie ma. Drugą definicją solidarności jest zaraza korporacyjna, która niszczy i przejada obywateli.

Wszystkie instytucje po 1989 roku mają struktury feudalne, co powoduje, że organy, które mają obywatelom służyć, rządzą nimi. Szczególnie to widać na przykładzie funkcjonowania prokuratury, która to działa w oparciu o tzw. solidarność koleżeńską, co z kolei ma niszczący wpływ na funkcjonowanie Polski i na losy współczesnych Polaków.

Plan naprawy III RP to:

  1. Pełne ujawnienie archiwów IPN.
  2. Przeprowadzenie pełnej lustracji wszystkich prokuratorów i sędziów, którzy zaczynali swoją karierę zawodową przed 1989 roku.
  3. Wprowadzenie w Polsce systemu kanclerskiego z jednoczesnym wprowadzeniem do Konstytucji odpowiednich zapisów o prokuraturze, oraz powszechny wybór prokuratorów okręgowych i regionalnych.
  4. Wprowadzenie kwoty stałej emerytur i rent wraz z wyliczeniem lat pracy.
  5. Przeprowadzenie pełnej lustracji wszystkich duchownych, którzy zaczynali swoją karierę zawodową przed 1989 rokiem
  6. Uporządkowanie reprywatyzacji poprzez zwrot prawowitym właścicielom ich majątków.
  7. Oddanie realnego wpływu obywatelom na ich życie.
  8. Ograniczenie kadencji władz samorządowych do dwóch kadencji po 4 lata każda.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika