Państwo Islamskie realizuje PR śmierci. Światowe media mu w tym pomagają | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.06.2015

Państwo Islamskie realizuje PR śmierci. Światowe media mu w tym pomagają

Państwo Islamskie (ISIS) znów szokuje, publikując nową porcję materiałów filmowych ze spektakularnie przeprowadzonych egzekucji. Mamy do czynienia ze zjawiskiem dotychczas nieznanym, mianowicie z PR-em śmierci.

Państwo Islamskie realizuje PR śmierci. Światowe media mu w tym pomagają

Tym razem portal Mail Online opublikował wybrane zdjęcia z egzekucji organizowanych przez Państwo Islamskie.

z Państwa Islamskiego zabijają swoje ofiary w coraz bardziej wymyślny sposób. Odcinanie głów R1; choć zszokowało cały świat – w odczuciu barbarzyńców przestało już być dostatecznie interesujące. Teraz ofiary zabijane są poprzez umieszczenie w metalowej klatce i podpalenie lub utopienie, umieszczenie w samochodzie i oddanie w jego kierunku strzału z granatnika, czy też wiązanie sznurem zawierającym ładunki wybuchowe oraz ich detonacja.

Uśmiercanie ludzi, w odczuciu musi być spektaklem, zgodnym z klasycznymi założeniami sztuki dramatycznej. Mamy zatem wstęp polegający zaprezentowaniu ofiary, która zostanie stracona, następnie trwa przygotowanie do egzekucji i wreszcie kulminacyjny punkt, czyli moment śmierci. Całość jest dokładnie, w sposób profesjonalny dokumentowana i rozsyłana do mediów.

Przedstawiciele Państwa Islamskiego realizują po prostu PR śmierci, czyli promocję własnej organizacji z wykorzystaniem rozmaitych sposobów uśmiercania ludzi. Im bardziej wymyślny to sposób, tym R1; z punktu widzenia barbarzyńców – lepiej i skuteczniej. To słuszne założenia, bo cały świat za pośrednictwem mediów dokładnie przypatruje się poczynaniom muzułmanów. na całym świecie publikują relacje z egzekucji, filmy i szczegółowe opisy. Tym samy w istotny sposób wspierają morderców w ich poczynaniach.

Brakuje w tym miejscu solidarności wszystkich światowych mediów, które powinny wspólnie realizować politykę bojkotowania promocji „spektakli śmierci”. To prosty sposób do tego, aby dać Państwu Islamskiemu jednoznaczny sygnał, aby zaniechało barbarzyńskich praktyk. Jeśli świat nie będzie nimi zainteresowany, po co mają je kontynuować?

Apelować zatem trzeba do wszystkich światowych mediów. Nie pokazujcie tego, co robią z Państwa Islamskiego. Przede wszystkim dla dobra ofiar. Być może to uratuje im życie.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika