Uchodźcy - przyjmować czy nie? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.06.2016

Uchodźcy – przyjmować czy nie?

Problemem uchodźców zajmują się wszystkie dzienniki informacyjne, portale i w Polsce.  Z tych wszystkich rozhisteryzowanych wiadomości, nie przebija się światełko „nadziei”, nawet promyk, że do Polski ktokolwiek przyjedzie.

francja-uchodzcy-2

W całym tym zabieganiu wszyscy zapominamy, że tak naprawdę uchodźców wśród uciekinierów przypływających do Europy, jest może garstka. Większość tych uchodźców to mężczyźni, w sile wieku, ciężko wśród nich ujrzeć kobiety z dziećmi. Nie wątpię, że wśród tych panów znajdą się terroryści, którzy wykorzystają naiwne „miłosierdzie” Europejczyków. Niektórzy proponują, aby dokonywać selekcji, kto jest uchodźcą a kto nie, oraz aby miały dokonywać pewnego rodzaju śledztwa, kto może jest lub zostanie terrorystą.

Dzisiejszy kryzys w Europie to tak naprawdę, kryzys na styku dwóch religii. Obie te religie zasadniczo się różnią i nie można pogodzić obecności obok siebie chrześcijanina i muzułmanina, bo muzułmanin po prostu wyjmie giwerę i zabije chrześcijanina. Islam to nie religia pokoju, ta ma zapis w Koranie – przypomnę, że to ich święta księga – „zabijanie niewiernych”. My chrześcijanie w Piśmie Świętym Starego Testamentu, też mamy zapisane fragmenty „kontrowersyjne”, ale dobra interpretacja Pisma Świętego skłania do tego, że Nowy Testament jest wypełnieniem i poprawką starego przymierza. A w Koranie nie ma pola do żadnej interpretacji, tam wszystko jest jasne.

Z wywiadu przeprowadzonego z Abulem Kasemem na portalu wiadomosci.monasterujkowice.pl możemy dowiedzieć się ciekawych informacji o Islamie

 • Prorok rzekł – zaatakujemy ich (tj. niewiernych), a oni nie przyjdą by nas zaatakować. – Sahih Bukhari, 5.59.435.
 • Prorok zezwolił na gwałcenie jeńców wojennych. – Sahih Bukhari, 3.46.718.
 • Wojownicy muzułmańscy uprawiali z pojmanymi kobietami seks w obecności ich mężów a niektórzy “byli niechętni to robić”. – Sunaan Abu Dawud 11.2150.
 • Można mieć stosunek seksualny z pojmaną kobietą, gdy nie ma ona okresu i/lub gdy ustapiły [skutki] porodu. Jeśli posiada ona męża, jej małżeństwo kończy się z chwilą pojmania – Sahih Muslim 8.3432.
 • Ali (zięć Mahometa) uprawiał seks z pojmanymi jako łup kobietami. Mahomet dał mu pojmaną kobietę (w celu uprawiania seksu). – Sahih Bukhari 5.59.637.
 • Kobiety to zwierzęta domowe; bijcie je – Tabari, vol.ix, pp. 9.112-114.

Media w Polsce huczały i buczały, aż telewizory trzeszczały, a w Europie cichutko jak makiem zasiał. Bałem się, że mi telewizor wybuchnie od informacji o uchodźcach a na Zachodzie sacrum silencium. Czy politpoprawność nie przerasta sufitów redakcji na Zachodzie?! Nie mówmy o kalifacie, nie mówmy o terrorystach, o ISIS, o szariacie, o gwałtach na Niemkach. Milczenie jest antidotum na całe zło. Jeśli tak, to przypomnę cytat z jednego filmu o Hitlerze: „Dla triumfu zła wystarczy, aby dobry człowiek stał się bezczynny” – Edmund Burke.

Problemu uchodźców nie rozwiążą politycy, tylko problem rozwiąże się sam. Wystarczy, że kraje UE otworzą się na nową, tanią siłę roboczą. Nie przekonałem pewnie nikogo w tym akapicie do takiego myślenia. Takie argumenty sączyły nam liberalno-lewicowe „elyty” oświecone, otwarte i europejskie.

Brakuje nam rąk do pracy, a więc przyjmujmy i bądźmy miłosierni. Potem włączył się do tego papież Franciszek, mówiąc o miłosierdziu do uchodźców, otworzył puszkę Pandory. Wszyscy liberalni i lewicowi eksperci włączyli się do dyskusji używając autorytet ojca świętego i wykorzystując jego słowa o miłosierdziu w chrześcijaństwie.

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. STOP NWO pisze:

  Chlopaku, Twoja katolicka religia warta muzulmanskiej :
  obie pelne nienawisci, mimo dobrych zalozen.

  Widac ze malo rozumiesz co sie dzieje, albo jeszcze mniej,
  typowy artykulik poprawny a gdzie Twoje chrzescijanskie
  humanitarne podejscie ?

  Fakty :
  katolicyzm ma tyle wspolnego z oryginalnym, duchowym chrzescijansnstwem co kon z Concordem…

  Katlicyzm zostal w Polsce wprowadzany przemoca, zabijano
  pokojowych wystawcow prastarej religii, nazwynych poganami,wyrzynano np na Gorze Slezy.

  So wake the F… up, chlopaku, zanim zaczniesz znowu bzdurki wypisywac.
  A kto faktycznie stoi za emigrantami, tego nie jestes w stanie zobaczyc. Za duzo ogladasz telebajki.

  Zreszta, olbrzymia wiekszosc uchodzcow nie chce i nie przyjedzie do Polski…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika