Byłam służącą w arabskich pałacach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.08.2015

Byłam służącą w arabskich pałacach

Choć trudno w to uwierzyć, miliony służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej żyją w systemie współczesnego niewolnictwa. Wstrząsającej historii jednej z nich R1; Bibi Shaik – wysłuchała i opisała w książce „Byłam służącą w arabskich pałacach” Laila Shukri.

sluzacaDziesięcioletnia Bibi została wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musiała nauczyć się służyć tak, żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkryła, że jest od nich całkowicie zależna. To oni decydowali o jej prawie do wolności, prawie do jedzenia, a nawet… prawie do życia.

Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą trzeba płacić za namiastkę normalnego życia? opisuje odległy świat, odrębną mentalność i szokujące Europejczyków obyczaje.

Już dzisiaj zapraszam do lektury książki „Byłam służącą w arabskich pałacach”, która do księgarń trafi dopiero 6 sierpnia.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 204 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>