“Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.10.2020

“Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw”

“Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw” to prequel, przedstawia wydarzenia rozgrywające się w okresie poprzedzającym fabułę powieści “Krótka instrukcja obsługi psa”, stanowi jej dopełnienie.

“Motyw” ma ten sam mroczny klimat co zasadnicza część i jej sequel “Zemsta”. W kraju, w którym państwo nie nadąża za przestępczością rodzi się mafia. Prequel przedstawia m.in. okoliczności, które doprowadziły do zlecenia porwania i zabójstwa dziennikarza. Miejscem akcji jest nie tylko Polska, ale także sąsiednie państwa, niektóre wydarzenia rozgrywają się w Berlinie i Moskwie.

Część powieściowa ma być uzupełniona o dwa dodatki związane ze sprawą zabójstwa Jarosława Ziętary, na motywach której powstał kryminał “Krótka instrukcja obsługi psa”:

  • niepublikowany dotąd artykuł “Dlaczego Jarosław Ziętara musiał zginąć”
  • oryginalną dokumentację afery z początków transformacji ustrojowej Polski, która była bliźniacza do tej, która tropił dziennikarz.

Ambasadorami projektu, wspierającymi wydanie “Motywu” są znani i pisarze: Ryszard Ćwirlej, Artur Górski, Piotr Krysiak, Dariusz Loranty, Cezary Łazarewicz, Łukasz Orbitowski, Magdalena Rigamonti, Piotr Pytlakowski i Mariusz Zielke.

Fundusze na wydanie książki “Krótka instrukcja obsługi psa: Motyw” są zbierane w ramach akcji finansowania społecznościowego – możesz w niej wziąć udział tu. Książka ma ukazać się w pierwszej połowie grudnia 2020 roku.

Patronat medialny nad akcją wydania kryminału mają:
Anatomia Zła, Gazeta Bałtycka, Gazeta Śledcza, Kryminalna Piła, Nasz Głos Poznański, Podejrzani, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Troja – Ciekawostki Kryminalne

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika