Teatr po sąsiedzku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.11.2023

Teatr po sąsiedzku

Jeśli tak jak my, jesteście fanami pacynek, to koniecznie zajrzyjcie do „Teatru po sąsiedzku”. potrafi wyczarować nie tylko przepiękną opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni, ale także namalować obrazy, które wprost zachwycają. Historia, którą wam polecamy, rozgrywa się wśród dzieci i pacynek, a każda z tych stron potrzebuje siebie nawzajem. Relacje między sąsiadami zacieśniają się, gdy odkrywają, jak wiele radości mogą czerpać ze wspólnej zabawy w teatrzyk. Lalki pomagają w chorobach, i nie jest to czcze gadanie, o czym mogę osobiście zaświadczyć.

„Teatr po sąsiedzku” przede wszystkim cudnie się ogląda, każda strona zawiera w sobie coś magnetyzującego. Wykonane z precyzją, po mistrzowsku obrazy, nie pozwalają na szybkie przewracanie stron. I dobrze, gdyż jest to lektura niespieszna, skupiająca uwagę młodszych i starszych czytelników. Zachwycająca kreska i ciekawa fabuła stanowią inspirację do podejmowania ważnych rozmów o pięknie zaklętym w pacynkach (my je kochamy, ale to już wiecie), o emocjach, jakie wyzwalamy w chwili, gdy przemawia przez nas jedna z kukiełek, pacynek, marionetek, lalek, czy misiów. „Teatr po sąsiedzku” pokazuje płynące ze współpracy, tworzenia czegoś na nowo, ale także naprawiania błędów i tego, co zepsuliśmy. Uczy i wspiera w próbowaniu swoich sił w świecie wyobraźni, fantazji, jakże u dzieci nieograniczonej. Nasza ulubiona scena z tej książki, to widok wszystkich pacynek stojących w rzędach i czekających na dzieci. Każda pacynka wyjątkowa, inna, przemyślana, mająca swoją tożsamość. Która najładniejsza? Kim byście chcieli przemówić, misiem, klaunem, lalką, a może psem? Zobaczcie jakie mają śliczne ubrania, jaki wyraz twarzy.

Wiecie, że pacynki gadają, oj i to jeszcze jakie z nich są gaduły. U nas jest zawsze głośno, zwłaszcza jak baba jaga przekrzykuje się z czarodziejem. Pamiętajcie, że nic tak nie pomaga w procesie zdrowienia, jak piękne chwile spędzone z książkami niosącymi pozytywne pokłady emocji. Dlatego też polecamy z całego serca lekturę „Teatru po sąsiedzku”, historii, która zaczyna się na okładce i nigdy nie kończy. Wszak wraz z jej zamknięciem i odłożeniem na półkę, wciąż krążą nam po głowie sceny z wyjątkowego, sąsiedzkiego teatru Ri-Pa-Pi. Miłej lektury i jeszcze milszej przygody z pacynkami. One wszystkie na was czekają, a wręcza wam klucz do ich świata. Przybywajcie.

Autor:
Ilustracje:
Tłumaczenie: Łukasz Musiał
Tytuł: Teatr po sąsiedzku
Wydawnictwo:
Rok wydania: 2023

Autor

- dziennikarka specjalizująca się w tematyce śledczej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika