Gdzie zniknęło oświadczenie majątkowe głównego negocjatora rządu ws. kopalń? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.11.2015

Gdzie zniknęło oświadczenie majątkowe głównego negocjatora rządu ws. kopalń?

Głównym negocjatorem rządu ws. kopalń był Wojciech Kowalczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Na stronie internetowej ministerstwa znajduje się odnośnik do jego oświadczenia majątkowego. Problem w tym, że oświadczenie od dawna jest niedostępne.

Wojciech Kowalczyk. (fot. MSP)

Wojciech Kowalczyk. (fot. MSP)

Kowalczyk był twarzą trudnych negocjacji z górnikami. Obecnie jest m.in. ekspertem od spraw górniczych, ale co ciekawe, jeszcze w 2012 roku był Podsekretarzem Stanu w… Ministerstwie Finansów, gdzie nadzorował obszary związane z rozwojem rynku finansowego i instytucji finansowych, działających w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, kapitałowym oraz długiem publicznym.

Jego doświadczenie zawodowe także wskazuje na to, że związany był głównie z rynkiem finansowym, a nie przemysłem górniczym.

Niestety, na stronie internetowej ministerstwa nie byliśmy w stanie odnaleźć oświadczenia majątkowego Kowalczyka. A mogą tam znajdować się ważne dla opinii publicznej informacje.

Link do oświadczenia majątkowego znajduje się na podstronie poświęconej postaci Kowalczyka. Jest on jednak nieaktywny. Można zatem przypuszczać, że oświadczenie zostało usunięte. Komu i dlaczego na tym zależało?

Tymczasem narastają wątpliwości związane z procesem zapoczątkowanym przez rząd Ewy Kopacz mającym restrukturyzować polskie kopalnie. Coraz częściej mówi się o tym, że plan restrukturyzacji był tylko propagandowym hasłem, za którym nic nie stało. Doniesienie w tej sprawie, złożone przez przedstawicieli ruchu Kukiz’15, trafiło już do prokuratury.

AKTUALIZACJA

Oświadczenie majątkowe Wojciecha Kowalczyka jest już dostępne na stronach internetowych Ministerstwa Skarbu Państwa pod adresem: http://msp.gov.pl/pl/ministerstwo/kierownictwo/28245,dok.html?poz=2 (oświadczenie)

Jak poinformował Emil Górecki, rzecznik resortu – brak oświadczenia majątkowego wynikał z prac nad zmianą strony internetowej ministerstwa i związanymi z nią chwilowymi problemami technicznymi.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>