Wybory w kaszubskiej gminie Stężyca | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.04.2024

Wybory w kaszubskiej gminie Stężyca

W wielu polskich gminach przed kandydatami druga tura wyborów samorządowych. Tak jest m.in. w malowniczej, kaszubskiej gminie Stężyca, której mieszkańcy stanęli przed możliwością zmiany lokalnych władz. Wiele nadziei wiążą z kandydaturą człowieka, który w pierwszej turze uzyskał wynik lepszy od dotychczasowego wójta.

Pierwsza tura wyborów wójta nie przyniosła w gminie Stężyca rozstrzygnięcia, choć dla wielu i tak była zaskoczeniem, ponieważ dotychczasowy wójt Tomasz Brzoskowski uzyskał jedynie 36 % głosów poparcia przegrywając z pretendentem, Ireneuszem Stenclem, któremu bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa. Stencel uzyskał prawie 49-procentowe poparcie i wiele wskazuje na to, że to właśnie on ma ogromne szanse zostać nowym wójtem, co może oznaczać nowy impuls rozwojowy zarówno dla gminy, jak i dla całego regionu, który przede wszystkim jest wspaniałym obszarem turystycznym.

Oto na wójta Stężyca Ireneusz Stencel.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika