Referendum ujawniło mądrość Polaków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.09.2015

Referendum ujawniło mądrość Polaków

W Bronisława Komorowskiego udział wzięło poniżej 10 proc. wyborców. Kosztowało nas wszystkich około 100 mln zł, ale nierozsądna decyzja byłego prezydenta ujawniła, że Polacy są rozsądni i dobrze zorientowani w bieżącej polityce.

Referendum ujawniło mądrość Polaków

Wyborcy nie są „ciemnym ludem”, z którym można zrobić, co się tylko chce. Doskonale rozumieją zarówno istotę referendum, jak i treść zaproponowanych przez Komorowskiego pytań. A te były niekonstytucyjne, nieprecyzyjne i nieaktualne.

Mając powyższe na uwadze – nie wzięli udziału w referendum, nie dostrzegając w akcie wyboru jakiegokolwiek sensu.

Szkoda tylko tych zmarnowanych 100 mln zł, za które sporo niedożywionych maluchów mogłoby cieszyć się ciepłymi posiłkami przez wiele miesięcy.

Miejmy jednak nadzieję, że wraz z odejściem Bronisława Komorowskiego z życia publicznego, na zawsze odeszła także szkodliwa polityka, której symbolami była amatorszczyzna, przypadkowość i niezdrowe emocje.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika